Najnowszy sondaż: PiS z prawie dwukrotną przewagą nad PO w jesiennych wyborach

W najnowszym sondażu dla "Super Expressu" Prawo i Sprawiedliwość zostawia daleko w tyle Platformę Obywatelską. W jesiennych wyborach PiS może liczyć na 45 procent głosów.
Zobacz wideo

Sondaż Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" przeprowadzony został w dwóch wariantach. W pierwszym PiS uzyskuje 45 procent. Następna z wynikiem na poziomie 24 procent jest PO, podium zamyka Wiosna Roberta Biedronia (8 procent). Kolejne w wyścigu są SLD i Kukiz'15 - oba ugrupowania z pięcioprocentowym poparciem. Pod progiem wyborczym w badaniu znalazły się: PSL (4 procent), KORWiN (3 procent), Razem (2 procent), Nowoczesna (2 procent), Zieloni (1 procent), Teraz! (0 procent).

Nowy sondaż. PiS wygrywa w dwóch wariantach

W drugim wariancie respondentów pytano, jak głosowaliby, gdyby mieli do wyboru takie ugrupowania, jak w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tutaj również wygrywa PiS, którego wynik się nie zmienia, ale dystans między pierwszym a drugim miejscem zmniejsza się. Koalicja Europejska (PO+PSL+SLD+N+Zieloni) dostałaby 34 procent głosów. Bez zmian jest wynik Wiosny Biedronia (8 procent) i Kukiz'15 (5 procent). 5 procent to także wynik Konfederacji. Pod progiem znalazłoby się Razem (3 procent)

Sondaż przeprowadzono w dniach 26-27 na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Więcej o: