TVP atakuje Biedronia i przypomina jego niefortunny wpis. "Biedroń chce seksturystyki w Polsce"

"Najpierw miała być druga Japonia, potem druga Irlandia. Teraz Polska ma być nową Tajlandią. Robert Biedroń proponuje promocję naszej ojczyzny za pomocą seksturystyki" - podały "Wiadomości" TVP. Słów cytowanych na grafice, którą zobaczyli widzowie, Biedroń nie wypowiedział.

"Wiadomości" TVP zajęły się wpisem Roberta Biedronia na Facebooku. "W Polsce w tej chwili jest tyle pięknych Słowianek, że grzech tego nie wykorzystać" - zacytowano. "Wiadomości" podpisują te słowa: "Robert Biedroń, lider partii Wiosna, źródło: Facebook/Robert Biedroń z 17.06.2019 r.". Dalej widzowie usłyszeli, że: "Stworzenie portalu, który połączy randkę z turystyką, piękne Słowianki napędzą polską turystykę i gastronomię, wystarczy to sobie wyobrazić". 

'Wiadomości' TVP przygotowały materiał, w którym twierdzą, że Robert Biedroń 'chce seksturystyki w Polsce''Wiadomości' TVP przygotowały materiał, w którym twierdzą, że Robert Biedroń 'chce seksturystyki w Polsce' Fot. Twitter / WiadomościTVP

"Wiadomości" łączą Biedronia z Konradem M. z KOD Kapeli

Cytaty rozdziela informacja, że pomysł liderowi Wiosny podsunął "Robert z Warszawy, a Robert z Wiosny chce teraz ściągnąć do Polski turystów, którzy zapłacą nie tylko za pobyt i zwiedzanie".

Materiał jest opatrzony wypowiedziami oburzonych Polek, pytaniem, czy taki postulat zostanie ujęty w programie koalicji opozycyjnych partii, która ma powstać przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, a także krytycznym komentarzem eksperta. "Wiadomości" przypomniały również, że niedawno skazany na 4,5 roku więzienia "za pozbawianie wolności kobiet, zmuszanych do pracy w domach publicznych za granicą" został inny działacz opozycji, Konrad M., lider KOD Kapeli, która grała na marszach opozycji. 

"Wiadomości" TVP pominęły jeden szczegół

Pomysł na stworzenie portalu łączącego randkowanie z Polkami i turystykę faktycznie pojawił się na Facebooku polityka. Nie była to jednak jego wypowiedź. 17 czerwca Robert Biedroń pokazał na swoim profilu list, który dostał od, jak stwierdził, pana Roberta z Warszawy. To właśnie w tym liście padają zdania, które "Wiadomości" TVP podpisały jako cytaty z lidera partii Wiosna

O komentarz poprosiliśmy rzecznika partii Wiosna, Jana Mroza. Ten odesłał nas do Twittera Roberta Biedronia. Biedroń skomentował całą sytuację memem. 

"Zgadnijcie, który pasek pojawił się dziś o 19:30 w TVP? Kurski po raz kolejny udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych, a prawdziwa głupota nie zna żadnych granic..." - napisał lider Wiosny. I załączył skrina z "Wiadomości", zestawionego ze zmyślonym paskiem: "Jacek Kurski poleciał wanną na Marsa". Na Facebooku Biedroń dodał jeszcze: "Szczujnia ma się nieźle. Kompletnie zmanipulowany materiał. Goebbels byłby dumny".

- Nie przesądzamy na ten moment podjęcia kroków prawnych, dokładnie przeanalizujemy materiał "Wiadomości" TVP i wówczas zapadnie decyzja o dalszych działaniach - przekazał Gazecie.pl rzecznik Jan Mróz.

Więcej o: