Brudziński, Czarnecki i "dwie Beaty" brylują na zdjęciach z PE. Jest też "zmęczony" Patryk Jaki

Media społecznościowe i agencje fotograficzne obiegły zdjęcia zadowolonych polityków, którzy oficjalnie rozpoczęli pracę w Parlamencie Europejskim. Widać na nich wielu przedstawicieli PiS, m.in. Beatę Szydło, Beatę Kempę, Witolda Waszczykowskiego, Elżbietę Rafalską czy Patryka Jakiego. W nowej roli sfotografowali się też politycy opozycji - była premier Ewa Kopacz czy Radosław Sikorski.
Zobacz wideo

We wtorek 2 lipca w Strasburgu odbyła się inauguracyjna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Na wstępie nie obyło się bez drobnych kontrowersji - jak już informowaliśmy, europosłowie wybrani z list partii Brexit wysłuchali "Ody do radości" plecami do wykonującego ją zespołu. Z kolei dwoje naszych reprezentantów - Anna Zalewska i Witold Waszczykowski - pozostało na swoich miejscach, choć przewodniczący poprosił wszystkich o powstanie.

Europarlament zaczął pracę. Politycy PiS brylują w nowych rolach

Początek obrad europarlamentu był dla polityków dobrą okazją do sfotografowania się w nowej roli. W mediach społecznościowych wręcz zaroiło się od zdjęć nowych europarlamentarzystów.

"Za chwilę rozpoczynamy sesję Parlamentu Europejskiego nowej kadencji" - napisała Beata Mazurek pod zdjęciem, na którym pozuje z byłą premier Beatą Szydło. Dwie Beaty - jak głosi podpis pod zdjęciem - pokazują zwycięski znak victorii. 

Na kolejnych zdjęciach dodanych przez byłą rzeczniczkę PiS widać też całą śmietankę partii Jarosława Kaczyńskiego, pozującą w różnych miejscach europarlamentu - w poselskich ławach i na tle sali obrad. Na fotografiach można zobaczyć m.in. uśmiechniętego Joachima Brudzińskiego, Elżbietę Rafalską, Krzysztofa Jurgiela, Andżelikę Możdżanowską czy byłą rzeczniczkę rządu Joannę Kopcińską.

"BBC w Strasburgu czyli Bielan, Brudziński, Czarnecki w Parlamencie Europejskim 2019-2024, dzień 1..." - napisał Ryszard Czarnecki, którzy również zamieścił fotorelację z pierwszego dnia obrad. 

Serią zdjęć w europarlamencie pochwaliła się też Beata Kempa, która pozowała na korytarzach w Brukseli m.in. w towarzystwie byłej minister Elżbiety Rafalskiej. "Dziękuję wszystkim moim Wyborcom - pozdrawiam Was serdecznie i obiecuję, że nie zawiodę naszej Ojczyzny!" - napisała Kempa.

Zdjęcia z pierwszego dnia obrad zamieścił na Twitterze także Patryk Jaki. W komentarzach pod wpisem niektórzy zauważyli, że były wiceminister sprawiedliwości wygląda na jednym ze zdjęć na zmęczonego (chodzi o trzecie zdjęcie). "Co taki przerażony?", "Bez urazy, ale widać po Panu ciężar uwalonej ustawy reprywatyzacyjnej" - czytamy w komentarzach.

Posłowie opozycji w Brukseli. Drużyna Kopacz pozuje do zdjęć

Zdjęciami z pierwszego dnia obrad pochwalili się też posłowie opozycji. Zbiorowe zdjęcia polityków PO-PSL zasiadających w europarlamencie z ramienia Europejskiej Partii Ludowej zamieścili Danuta Huebner i Jan Olbrycht. Widać na nim. m.in. Różę Thun, Janusza Lewandowskiego, Bartosza Arłukowicza, Magdalenę Adamowicz, Andrzeja Halickiego i byłą premier Ewę Kopacz.

"Oda do radości i zaczynamy..." - napisał Leszek Miller z SLD.

"No to zaczynamy. Polska racja stanu wymaga silnej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. Wiosna ma swoich europosłów - za kilka miesięcy pora na parlamentarzystów w Polsce!" - napisał Robert Biedroń, który sfotografował się w Brukseli z Sylwią Spurek i Łukaszem Kohutem.

"Już na posterunku" - napisał z kolei Radosław Sikorski, który zrobił sobie selfie w poselskiej ławie na chwilę przed rozpoczęciem obrad.

Więcej o: