Sondaż przed wyborami: zjednoczenie opozycji opłaca się wszystkim partiom, w tym PiS

Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM, zjednoczenie opozycji opłaca się wszystkim partiom. Nie tylko koalicjanci mogliby liczyć na lepszy wynik - PiS także.
Zobacz wideo

Gdyby opozycja poszła do jesiennych wyborów w dwóch blokach - centrowo-ludowym oraz lewicowym - przewaga PiS nad oponentami zmalałaby do 2,4 pkt. proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej", portalu Dziennik.pl i RMF FM. Opozycja uzyskałaby 40,6 proc. głosów (PO+Nowoczesna+PSL - 28,5 proc., a SLD, Wiosna, Razem, Zieloni i Unia Prawicy - 12,1 proc.), zaś PiS - 42,2 proc.

Jak przypomina "DGP", z sondażu sprzed dwóch tygodni wynikało, że gdyby opozycja poszła w jednym bloku, mogłaby liczyć na 38,2 proc., zaś PiS na 41,5 proc. Przewaga partii rządzącej wyniosłaby wtedy 3,3 pkt. proc.

Sondaż: zjednoczenie opozycji opłaca się wszystkim partiom, w tym PiS

W najnowszym sondażu IBRiS zapytał respondentów także o drugi wariant: co by było, gdyby partie opozycyjne nie poszły do wyborów razem? Okazuje się, że ta opcja byłaby mniej korzystna dla wszystkich, także dla partii rządzącej. W takim wypadku PiS zdobyłby 40,3 proc., PO - 19.9 proc., Wiosna - 6,3 proc., Kukiz'15 i SLD po 5,4 proc., KORWIN - 3,4 proc., PSL - 3 proc., zaś Nowoczesna - 1,3 proc.

Sondaż IBRiS dla "Dziennika Gazety Prawnej", portalu Dziennik.pl i RMF FM przeprowadzono w dniach 28-29 czerwca na próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Więcej o:
Komentarze (178)
Sondaż przed wyborami: zjednoczenie opozycji opłaca się wszystkim partiom, w tym PiS
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 46 razy 24

  Jeżeli pisuar nie zdobędzie większości konstytucyjnej, jeszcze jest nadzieja dla tego grajdołka.

 • stevanek

  Oceniono 45 razy 17

  Ale będą dzisiaj jaja i ubaw w Brukseli.Pisowiec zostanie ośmieszony przez resztę Europy.Starszy pan z Nowogrodzkiej spadnie z fotela jak usłyszy kto zostanie szefem komisji.Cała Europa z was się śmieje pisowcy i prawicowcy.I bardzo dobrze ośmieszyć,poniżyć pisowca.

 • ps11111ps

  Oceniono 24 razy 16

  TVN24 i szkło kontaktowe w otwartej telewizji naziemnej. Tylko to zapewni sukces opozycji

 • ptakomysz

  Oceniono 20 razy 10

  Czarne sqsyny z poparciem PiS ukradli pałac w Szczytnie niedaleko kłodzka i wyrzucają na bruk 100 upośledzonych pacjentów.
  Dopóki Polska nie pozbędzie się łobuzów w sutannach i popierających ich katolickich bandytów doputy ten kraj będzie zawsze ograniany i biedny.

 • glomek

  Oceniono 11 razy 9

  nie ma takiej możliwości, żeby coś opłacało się wszystkim, jeśli ci wszyscy konkurują o 460 mandatów. to gra o sumie stałej.

 • chumski

  Oceniono 25 razy 9

  Trolle się obudziły.Ile wam płacą od wpisu czy negacji???
  Pisowskie gó...!!!

 • braksel

  Oceniono 22 razy 8

  5 rad dla opozycji:
  - TVN24 za darmo, włącznie z serwisem online,
  - utworzyć dwa bloki opozycyjne: prawicowo -centrowy i lewicowy,
  - sformułować tezy programowe dotyczące najważniejszych problemów i w sposób jasny je przedstawiać wyborcom, np. dotyczące służby zdrowia, edukacji, uproszczenia i zmniejszenia podatków, poprawa działania sądów i wymiaru sprawiedliwości, ochrony środowiska i walki ze smogiem,
  -ogłosić kandydata na Premiera kogoś z następujących osób: Dulkiewicz, Trzaskowski, Arułkowicz
  - więcej aktywności w internecie, zachęcić swoich zwolenników do wyrażania opinii wsieci i polemiki ze zwolennikami PiSu

 • braksel

  Oceniono 7 razy 7

  A co powinien zrobić PIS żeby przegrać wybory?
  Jakie są Wasze propozycje??

  Moja propozycja: uczciwie informować o własnych działaniach w TVP. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX