Marek Belka jednak skorzystał z lotniska w Łodzi. Na taśmach mówił: "ch... wie, komu potrzebne"

"A jednak potrzebne! Dziś Marek Belka, poseł do Parlamentu Europejskiego, poleciał z Łodzi samolotem Lufthansa przez Monachium do Strasburga" - zdjęcie z takim podpisem umieszczono na Facebooku Portu Lotniczego w Łodzi. Przypomniano tym samym słynną wypowiedź Belki, który na taśmach nagranych w restauracji Sowa i Przyjaciele o łódzkim lotnisku mówił: - Malutkie lotnisko, ch... wie komu potrzebne, ale jest.
Zobacz wideo

Na fanpage'u Portu Lotniczego Łódź pojawiło się zdjęcie Marka Belki z Anną Miderą, prezeską lotniska. Jak podkreślono, od tej pory europoseł zamierza regularnie latać z łódzkiego lotniska do Strasburga i Brukseli. "A jednak potrzebne! Dziś Marek Belka, poseł do Parlamentu Europejskiego, poleciał z Łodzi samolotem Lufthansa przez Monachium do Strasburga. Z domu na nasze "malutkie" lotnisko były premier jedzie tylko 10 minut, więc nie traci czasu na dojazdy. Zapowiada, że będzie latał od nas do Strasburga i Brukseli" - czytamy we wpisie.

Wpis nieprzypadkowo zaczyna się od słów "a jednak potrzebne". Wątek łódzkiego lotniska pojawił się w nagraniu zarejestrowanym pięć lat temu w warszawskiej restauracji Sowa i Przyjaciele. Marek Belka - wówczas prezes Narodowego Banku Polskiego - krytycznie wypowiedział się o łódzkim lotnisku w rozmowie z dyrektorem swojego biura Sławomirem Cytryckim i ówczesnym szefem MSWiA, Bartłomiejem Sienkiewiczem.

Natomiast wiesz, tu jest inna gra, np. moje lotnisko im. Reymonta, czyli w Łodzi, malutkie lotnisko, ch… wie komu potrzebne, ale jest. Ale jeszcze nie aż tak bardzo niepotrzebne jak lotnisko w Gdyni. Otóż to lotnisko, to lotnisko w Łodzi wisiało na tym OLT

- mówił do Sienkiewicza.

Więcej o:
Komentarze (241)
Marek Belka jednak skorzystał z lotniska w Łodzi. Na taśmach mówił: "ch... wie, komu potrzebne"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 62 razy 46

  Napiszcie lepiej czy lotnisko zarabia na siebie. Wtedy sie okaże czy jest trafioną inwestycją.

 • swietyszczur

  Oceniono 26 razy 22

  Wybudowac lotnisko zeby po 5 latach jeden posel z niego odlecial , moze i lotnisko w Radomiu tez sie doczeka po 10 latach jednego pasazera heehe

 • szybka.konopia

  Oceniono 25 razy 17

  To, że korzysta z tego lotniska, nie znaczy, że jest ono potrzebne. Naciągany wniosek.
  Korzysta, bo akurat takie wybudowano. Gdyby z tych funduszy rozbudowano Modlin, może latałby z Modlina.
  Ja często jeżdżę ICC, ale nie z wyboru, a raczej z jego braku (przy okazji za ten brak wyboru "dziękując" politykom wszystkich opcji, którzy nie wpuszczają na polskie tory zagranicznych przewoźników).
  Jeżdżę ICC, bo obecnie nie ma alternatywy, ale uważam że na ch* komu to potrzebne, jak jeśli można zwolnić tory dla Deutsche Bahn, Leo Express, czy České dráhy.

 • hajnisz-h1

  Oceniono 19 razy 15

  Kulturalni pisowscy katolicy nie mówią "ch...wie" zarówno po kielichu, jak i po mszy. Głosowałem na pana Belkę, bo to mądry gość i pożytek z niego będzie większy w PE niż z pani Szydło. A lotnisko istnieje już od przed wojny i ma się jako tako dobrze.

 • lao.premis

  Oceniono 15 razy 13

  To że ktoś twierdzi że budowa lotniska jest błędem i to że później z tego lotniska lata to dwie różne sprawy. Ja twierdzę że 500+ w takiej formie to błąd, ale oczywiście chętnie skorzystam. Jeżeli ktoś zabierze Ci kasę i zacznie rozrzucać ją na ulicy, to niech się nie dziwi, że Ty też się po nią schylisz.

 • wylye

  Oceniono 10 razy 10

  I co wynikać ma z faktu że Belka poleciał z Łodzi, pomimo tego, iż "U Sowy" powiedział, że takie lotnisko jest bezsensowne ? Czyli wg was - skoro poleciał z tego lotniska i zadeklarował że będzie latał w przyszłości - to oznacza, że się mylił, i tym samym przyznaje się do błędu tak?
  Otóż powiem wam tak. Jestem przekonany, że Belka, o sensie tego lotniska - zdania nie zmienił, ale skoro ono jest - czemu miałby nie korzystać? Bo wg was - PiSowców powinien honorowo dymać na Okęcie do Wa-wy?
  Gdyby dziś PiS wpadł pomysł by wybudować... port promowy w mojej wsi, uznałbym to za idiotyzm, jednak, gdyby już ten port powstał - czemu miałbym nie korzystać - skoro już by był w mojej wsi?

 • prosty_chlop_gazeciarz

  Oceniono 16 razy 10

  to co, że chlapnął - ile to głupstw się przy alkoholu plecie
  uparliście się ośmieszać nielicznych, którzy mają pojęcie o gospodarce
  najpierw pod ostrzałem Petru - w rezultacie zaszczuliście go do spółki z TVPiS
  teraz na tapecie Belka
  o co wam panowie i panie z GW właściwie chodzi?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 24 razy 10

  Jeśli ktoś cytuje i pamieta,kto kiedy po pijaku powiedział,to jest głupi. Nagrajcie swoich bliskich lub kolegów przy mocnych trunkach i na trzeci dzień posłuchajcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX