"SLD jest gotowe do współpracy". Partia wystartuje w wyborach w ramach koalicji

SLD wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych w porozumieniu z innymi partiami - taką decyzję podjęto podczas weekendowego referendum. Włodzimierz Czarzasty dodaje, że teraz partia czeka na stanowisko PSL w tej sprawie.
Zobacz wideo

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie pójdzie do wyborów sam. W weekend odbyło się wewnętrzne referendum partii, podczas którego zdecydowano o losie ugrupowania w związku z nadchodzącymi wyborami do Sejmu i Senatu. 

SLD wystartuje w wyborach parlamentarnych w ramach KE

Członkowie SLD odpowiadali na pytanie o to, w jakiej formule partia ma wystąpić w jesiennych wyborach do parlamentu. Mieli do wyboru start SLD w porozumieniu z innymi prodemokratycznymi partiami politycznymi lub samodzielny udział w wyborach. W poniedziałek rano poznaliśmy wyniki referendum. Zdecydowano o włączeniu się do koalicji. - SLD jest gotowe do współpracy w ramach Koalicji Europejskiej, podczas najbliższych wyborów - poinformował przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że czeka na stanowisko PSL w tej sprawie.

Uważam osobiście, że Koalicja Europejska to dobry projekt. Trzeba się skupić na wyeliminowaniu mankamentów tego projektu, a nie na rozdzieraniu szat i szukaniu błędów

- dodał później Czarzasty w programie radiowym "Sygnały dnia".

W weekendowym referendum partii wzięło udział 13 129 osób, czyli 63 proc. wszystkich członków SLD. 83 proc. z nich opowiedziało się za startem w wyborach w ramach koalicji, a 17 proc. - za startem samodzielnym. 

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się jesienią 2019 roku. Wybierzemy podczas nich 460 posłów do Sejmu oraz 100 senatorów. Dokładna data wyborów parlamentarnych nie jest jeszcze znana. 

Więcej o: