Patryk Vega o filmie "Polityka": Nalegano, abym przesunął premierę na po wyborach

- Psychopaci zarządzają naszym krajem i decydują o życiu młodych ludzi - mówi Patryk Vega w tygodniku "Wprost". Twierdzi, że jego najnowszy film - "Polityka" - wpłynie na jesienne wybory.
Zobacz wideo

Premiera najnowszego filmu Patryka Vegi odbędzie się 6 września, czyli przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Od kilku tygodni trwa promocja obrazu, a kolejne informacje na temat "Polityki" pojawiają się w przestrzeni publicznej. W tym te dotyczące obsady. Wiemy już, że Mateusza Morawieckiego zagra Marcin Bosak, Jarosława Kaczyńskiego - Andrzej Grabowski, Antoniego Macierewicza - Janusz Chabior, a Tadeusza Rydzyka - Zbigniew Zamachowski. Patryk Vega na łamach najnowszego "Wprost" zdradził, kto z kolei wcieli się w rolę Grzegorza Schetyny. Przewodniczącego PO zagra Zbigniew Suszyński.

Patryk Vega o filmie "Polityka": wpłynie na wynik wyborów

Reżyser "Polityki" w gorzkich słowach ocenił kondycję polskiej sceny politycznej. Vega stwierdził, że do tej pory unikał tego tematu, bo "to jedno wielkie szambo". Przyznał, że zmienił zdanie, bo "to, co obecnie dzieje się w Sejmie, to gotowy materiał na scenariusz".

Rozmawiając z politykami utwierdziłem się w przekonaniu, że każdy polityk po kilku latach pracy staje się socjopatą. Władza deprawuje. (…) Socjopaci, ale też psychopaci, zarządzają naszym krajem i decydują o życiu młodych ludzi

- stwierdził Patryk Vega. Dodał, że jego zdaniem obecny rząd różni się tym od poprzednich, że "dużo bardziej profesjonalnie zarządza propagandą". Dostało się też TVP. Vega stwierdził, że oglądając kanały telewizji publicznej słyszy "język co najmniej z powieści George'a Orwella".

Reżyser powiedział, że w przeszłości dwukrotnie miał propozycje stworzenia filmu na polityczne zlecenie, który miał szkalować drugą stronę i promować wartości i sukcesy danego ugrupowania. Vega powiedział, że w zamian oferowano mu 70 mln zł. - Różne rzeczy można mi zarzucić, ale nie to, że jestem upolityczniony - stwierdził, odnosząc się do plotek, że jego film ma być częścią kampanii PiS.

Jednocześnie Vega zdradził, że był obiektem nacisków. Przyznał, że przychodzili do niego ludzie, którzy nalegali, by przesunął premierę "Polityki" na po wyborach, bo obraz uderza w pewne ugrupowania polityczne. W zamian oferowano mu pieniądze.

Gdy odmawiałem, pojawiały się, może nie wprost, ale znaczące insynuacje o kontroli skarbowej i paraliżu spółki albo o sprawach karnych, o groźbach, że mogę zostać pomówiony, trafić do aresztu i mogą przypisać mi udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Więcej o:
Komentarze (352)
Patryk Vega o filmie "Polityka": Każdy polityk po kilku latach pracy staje się socjopatą
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 119 razy 91

  Chciałbym żeby wpłynął, ale ja już w większość Polakow nie wierzę. Można ich okradać, truć, okłamywać, ośmieszać za granicą,, a i tak zagłosują na rządzących bo dają ochłap i dolę od jumania. Co prawda już tego ochłapu nikt kto wygra wybory nie zabierze, a i sam ochłap mniej warty niż kiedyś, ale ciemna masa zagłosuje na partię realizującą od 3 lat "Polskę w ruinie". Obym się mylił

 • notremak

  Oceniono 80 razy 60

  Żaden film. NIC nie wzruszy motłochu-beneficjentów 500+, czyli wyborców Piwa i Słoniny!

 • fakiba

  Oceniono 72 razy 54

  Skarbówka to jeszcze nic , teraz IPN i CBA się panem zajmie , brawo panie Vega , tak trzymać i nie popuszczać

 • wolf01

  Oceniono 69 razy 53

  Film raczej nie wpłynie na wybory bo większość Polaków już SPRZEDAŁA POLSKĘ JAK POSPOLICI ZDRAJCY za ..... 500 zł widać ile jest warta dla nich Polska lumpy, nieroby, pasożyty , wzięli kasę i tyle teraz komuchy i ci którzy doprowadza do Polexitu będą dla nich bogami jak hitler , Stalin aportem każdy z nich powie to nie ja bo nie byłem głosować ja tylko wziąłem/ma 500 zł .... kanalie z lumpenelektoratu PiS

 • justas32

  Oceniono 70 razy 52

  Następny film powinien być o suwerenie - zakompleksionym, bezmyślnym, roszczeniowym chamie któremu wszystko się należy ...

 • je2bny

  Oceniono 64 razy 46

  Czym od Stalina i Hitlera różni się Kaczyński, a Zero od Dzierżyńskiego ?

  Odpowiedzi poszukaj w artykule.

 • pan_glosny

  Oceniono 42 razy 32

  Na suweren działa tylko kasa, jak na prostytutkę.

 • stach_79

  Oceniono 29 razy 25

  Jak ktoś po filmie nie przejrzy na oczy i dalej będzie głosował na pisowskie szambo to straceniec!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX