Kosiniak-Kamysz reaguje na propozycje Biedronia. Żadnej koalicji z Wiosną. "Niezgodne z ideami"

Koalicja pod auspicjami PO, w skład której weszłaby Wiosna Biedronia, na pewno bez PSL - deklaruje lider Ludowców Władysław Kosiniak Kamysz. - Nie ma miejsca na jednej liście dla Wiosny i dla PSL-u. To się wyborczo nie sumuje - powiedział szef PSL.
Zobacz wideo

Robert Biedroń, lider Wiosny, poinformował w sobotę podczas konferencji prasowej, że władze jego partii wydały mu upoważnienie na prowadzenie rozmów o ewentualnym starcie w wyborach do parlamentu w szerokiej koalicji.

Ta deklaracja ucieszyła Grzegorza Schetynę, szefa PO, który pisał, że od zawsze był za jak najszerszą koalicją. "Cieszę się, że coraz więcej środowisk tak myśli" - skwitował.

Kosiniak-Kamysz o koalicji z Wiosną: Nie będzie nigdy takiej listy

O wiele inaczej na decyzję Wiosny zareagował szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami przypomniał, że jeszcze przed wyborami do parlamentu europejskiego mówił: - Przyjście Wiosny do jakiejkolwiek współpracy z szerszą opozycją to jest wyjście PSL-u.

Nie ma miejsca na jednej liście wyborczej, przy całym szacunku, szanowaniu poglądów Roberta Biedronia i jego ugrupowania, nie ma miejsca na jednej liście dla Wiosny i dla PSL-u. Takiej listy nigdy nie będzie

- powiedział Kosiniak-Kamysz. Jak argumentował lider Ludowców, gdyby PSL i Wiosna znalazły się razem na jednej liście, to jedna i druga partia straciłaby wyborców. Podnosił, że niemożliwe jest połączenie postulatów Ludowców i partii Biedronia. - To nie jest to zgodne z naszymi ideami, z programem. To się wyborczo nie sumuje - stwierdził.

Ostatnie decyzje Wiosny stały się zresztą obiektem żartów PSL w mediach społecznościowych. Tak Ludowcy podsumowali sobotnie deklaracje:

Więcej o:
Komentarze (367)
Wiosna w koalicji z PO i Nowoczesną? Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie ma miejsca na jednej liście dla Wiosny i dla PSL-u
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 124 razy 76

  Panie kamysz, idzie nowe.
  Wiatr przemian zdmuchnie te wasze tzw tradycyjne wartości oraz zdeprawowany kosciółek katolicki.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 67 razy 49

  Czyli w języku PSL: co nam dacie za odejście od naszych powszechnie znanych, niezłomnych ideałów, które nie były, nie są i nie będą na sprzedaż?

 • fakiba

  Oceniono 73 razy 47

  PSL ma jedną ideę , pchać się do koryta za wszelką cenę , choćby z samym "diabłem" to znaczy z kaczorem

 • jurek4491

  Oceniono 70 razy 46

  PSL niech spier.ala przecież nikt ich nie zmusza że muszą iść do wyborów w szerokiej koalicji .
  Pozostałe ugrupowania powinny pójść razem bo tylko w ten sposób można pokonać rządzący naszym krajem , motłoch .
  Motłoch bez poparcia WIOCHY i moherowych beretów miałby poparcie procentowe na poziomie Kukiz 15 .

 • bles19

  Oceniono 52 razy 32

  PSL pójdzie z kazdym pod warunkiem, że nie będa to siły prozachodnie, progresywne i demokratyczne zarazem. A i jeszcze jeden warunek: trzeba klęczeć przed czarnymi i przywrócić wiek XIX, za wszelką cenę.

 • matylda1001

  Oceniono 37 razy 29

  PSL to polityczna pani lekkich obyczajów. Nie chcą koalicji z Wiosną ale koalicja z SLD im nie przeszkadzała. No cóż, polski chłop nigdy nie był patriotą ale za to zawsze zagarniał pod siebie.

 • PATRYK TŁOK

  Oceniono 28 razy 26

  Platformo zero rozmów z PSL, trudno niech te 4 procent głosów się zmarnuje a PSL zniknie że sceny ze swoimi aparatczykami puszczajacymi oko do Pisdu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX