Schetyna cieszy się z deklaracji Biedronia o chęci rozmowy z opozycją. W Wiośnie mieszane uczucia

Grzegorz Schetyna cieszy się, że "coraz więcej środowisk [jest] za jak najszerszą koalicją demokratów i patriotów, która zmieni na lepsze Polskę". To jego reakcja na deklarację Roberta Biedronia, że Wiosna chce rozmawiać z opozycją o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych. Tymczasem w samej Wiośnie nastroje są mieszane.
Zobacz wideo

Po spotkaniu najważniejszych ciał partii Wiosna, Robert Biedroń ogłosił, że został upoważniony przez ugrupowanie do prowadzenia rozmów z całą opozycją na temat wspólnego startu w październikowych wyborach parlamentarnych.

Schetyna jest za "jak najszerszą koalicją demokratów i patriotów"

O ile decyzja ta spotkała się z zaskoczeniem niektórych polityków opozycji, o tyle Grzegorz Schetyna ucieszył się z deklaracji Roberta Biedronia.

"Byłem, jestem i będę za jak najszerszą koalicją demokratów i patriotów, która zmieni na lepsze Polskę. Cieszę się, że coraz więcej środowisk tak myśli" - napisał na Twitterze lider PO.

Śmiszek o podjęciu decyzji: To była dojrzała dyskusja

Krzysztof Śmiszek w rozmowie z OKO.press wyjawił, że "99 proc. osób obecnych" na sobotnim spotkaniu partii zgodziło się, że należy otworzyć się na rozmowy nie tylko z lewicą, ale również innymi partiami opozycyjnymi. 

- To była dojrzała dyskusja. Pokazała, że członkowie i członkinie poważnie traktują cele Wiosny i dobro Polski - stwierdził. - To jest początek. Dziś wysyłamy sygnał do PO, PSL, SLD, Nowoczesnej, że jesteśmy gotowi do rozmów. Mamy nadzieję, że zostanie potraktowany poważnie - dodał.

Podkreślił, że Wiosna nie stawia żadnych warunków, oprócz warunków programowych. - Demokracja, rządy prawa, prawa człowieka, to są nasze warunki - wyjaśnił.

Członek Wiosny: To jawne złamanie obietnicy przez Biedronia

Nie wszyscy jednak tak pozytywnie odebrali deklarację Roberta Biedronia. Jacek Wezgraj, kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego z okręgu lubuskiego i zachodniopomorskiego, ocenił ją krytycznie. 

"Jestem ogromnie rozczarowany deklaracją Wiosny Biedronia o zgięciu karku przed Schetyną. Uważam, że to zdrada wobec wszystkich, którzy wierzyli, że zasługujemy na coś więcej niż PiS i bezideowy anty-PiS. To również jawne złamanie obietnicy przez Roberta Biedronia. Szkoda" - napisał na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (331)
Schetyna cieszy się z deklaracji Biedronia o chęci rozmowy z opozycją. W Wiośnie mieszane uczucia
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 55 razy 11

  Upadek kaczyzmu i pis, będzie to najpiękniejszy dzień w dziejach Polski....
  Ten radosny dzień ustanowimy Wielkim Świętem Obywatelskim i dniem wolnym od pracy a być może także każdą miesięcznice tego dnia też :-)

 • zapomorski12

  Oceniono 9 razy 7

  Schetyna nie powinien się cieszyć, ale pomyśleć o tym, aby samemu ustąpić z roli lidera PO. Ten człowiek nie ma żadnej charyzmy, więcej szkodzi niż pomaga. Tusk to przewidział i odpowiednio zareagował dużo wcześniej, odsuwając Schetynę od władzy. Opozycja musi postawić na świeżych, nowych i obiecujących liderów, Schetyna do nich nie należy. A czas nagli..

 • D B

  Oceniono 10 razy 6

  "Robert Biedroń pytany w środę w Radiu ZET, czy wyklucza na sto procent wspólny start z Koalicją Europejska w wyborach parlamentarnych, powiedział: "Wykluczam, na 100 procent. Jeżeli wystartowalibyśmy dzisiaj z Koalicją Europejską, oznacza to porzucenie naszych wartości"

 • andrew1507

  Oceniono 28 razy 6

  wogóle I Komuna to była fraszka teraz mamy doczynienia z katolsko-faszystowsko-bolszewicką mieszanką i jeśli przegramy wybory do Sejmu to wychodzenie z tego szamba może być o niebo dłuższe niż 45 lat wychodzenia z I Komuny,
  mam wrażenie, że Wasze dzieci, wnuki i prawnuki nigdy Wam tego nie wybaczą...

 • wo151

  Oceniono 48 razy 6

  Trolle! Do ataku na Schetynę, bo coraz skuteczniejszy i mocniejszy! Podważajcie jego osobę, sugerujcie znianę na Kamysza, Biedronia, kogokolwiek, byle jego i Koalicję osłabić. Efekty konsekwentnego działania Schetyny napędziły wam stracha, więc go opluwajcie

 • vinogradoff

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe dlaczego to pan Schetyna cieszy sie z deklaracji pana Biedronia?

 • tommychicago

  Oceniono 9 razy 5

  "Demokratow i patriotow"???🤨
  Dobry zart tynfa wart 🤣
  Zartownis z tego Schetyny nie ma co

 • darla152

  Oceniono 4 razy 4

  Połączenie ze Schetyna uznaję jako początek upadku Wiosny.

 • dryl1

  Oceniono 6 razy 4

  Rzeczywiście Schetynie to już tylko cieszenie się zostało. Jak można być tak żałosnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX