Morawiecki na pikniku promował 500 plus. "Nie chcemy Polski wyludnionej, smutnej, biednej"

Na pikniku w Mroczy koło Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa podkreślali znaczenie rządowego programu Rodzina 500 plus. Premier mówił, że rząd chce aby Polska i polskie rodziny - "niezależnie od ich przekonań i światopoglądów" - rozwijały się.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki mówił, że program Rodzina 500 plus jest najważniejszym programem w rządowej polityce społecznej i gospodarczej. Premier podkreślił, że gospodarka i społeczeństwo są ze sobą powiązane, a jego rząd chce "by gospodarka działała dla polskich rodzin". Mateusz Morawiecki mówił, że rząd stara się łączyć gospodarkę i społeczeństwo, ponieważ "to nie są dwa rozbieżne byty, dwa różne wymiary naszego życia".

Premier podkreślił, że gospodarka jest po to, żeby społeczeństwo się jak najlepiej rozwijało. - Nie chcemy Polski wyludnionej, smutnej, biednej, niemogącej związać końca z końcem, [żyjącej] od pierwszego do pierwszego - deklarował Morawiecki. Rząd chce natomiast, aby Polska i polskie rodziny - "niezależnie od ich przekonań i światopoglądów" - rozwijały się.

Zachęcając do jak najszybszego składania wniosków w programie Rodzina 500 plus, minister Bożena Borys-Szopa mówiła, że prowadzona od początku polityka inwestycji w rodzinę, która była krytykowana przez opozycję, jest jednym z najlepszych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Minister dodała, że rodzice i dziadkowie wiedzą najlepiej, jak spożytkować dla swoich pociech otrzymane pieniądze.
Bożena Borys-Szopa zapewniła, że świadczenie będzie sprawnie wypłacane.

Od 1 lipca 500-złotowe świadczenie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci - także pierwsze - niezależnie od dochodów rodziny. Aby je otrzymać, trzeba złożyć wniosek. W lipcu wnioski będzie można składać tylko drogą elektroniczną. Wnioski drogą papierową można będzie składać od 1 sierpnia.

Więcej o: