Przemeblowanie w Wiośnie. Marcin Anaszewicz traci stanowisko wiceprezesa

Marcin Anaszewicz, wiceprezes Wiosny i bliski współpracownik Roberta Biedronia, traci stanowisko - dowiedziała się Gazeta.pl. Informacje te potwierdzono nam w partii. Zapewniono, że Anaszewicz pozostanie jednak w formacji.
Zobacz wideo

Wiosna Roberta Biedronia po wyborach do europarlamentu ma się tylko gorzej - dopiero co informowaliśmy na Gazeta.pl, że rozpadają się struktury partii w Świętokrzyskiem, a według cytowanych przez "Newsweeka" działaczy wewnątrz formacji "jest syf, bardzo źle" i ma ona chylić się ku upadkowi. Robert Biedroń zapewniał natomiast w piątek, że jego partia "ma się nieźle".

Tymczasem jak dowiedziała się Gazeta.pl w partii ma dojść do przemeblowania, które obejmie ścisłe kierownictwo Wiosny.

Marcin Anaszewicz przestaje być wiceprezesem Wiosny

Według naszych informacji, które potwierdziła nam osoba z otoczenia Roberta Biedronia, wiceprezes WiosnyMarcin Anaszewicz przestaje pełnić dotychczasową funkcję. Anaszewicz to bliski współpracownik Biedronia, jak czytamy na stronie Wiosny:

Dyrektor strategiczny zwycięskich kampanii Biedronia w 2011 r. do Sejmu i w 2014 r. na urząd prezydenta Słupska. (...) W 2014 przeniósł się do Słupska i jako dyrektor strategiczny przeprowadził restrukturyzację finansową i organizacyjną w strukturach miasta.

Tym informacjom natomiast zdecydowanie zaprzeczał Krzysztof Gawkowski, sekretarz zarządu. Twierdzi, że Anaszewicz nigdzie się nie wybiera, a takie doniesienia są "nieprawdziwe". Z kolei rzecznik Wiosny Jan Mróz, pytany o ewentualne odejście Anaszewicza, najpierw zaprzeczył takim doniesieniom, by później przekazać Gazeta.pl, że w sobotę o godz. 15 odbędzie się konferencja Wiosny. Czego się na niej dowiemy? Mróz mówił o ogłoszeniu "kosmetycznych zmian", które mają następować przed formowaniem się sztabu wyborczego partii. Nie precyzował jednak, jakie będą to zmiany. Stwierdził tylko, że w sobotę wszystko zostanie przekazane.

Rzecznik Wiosny potwierdza doniesienia o Anaszewiczu

Zaledwie kilka minut po publikacji tekstu skontaktował się z nami ponownie Jan Mróz, który ostatecznie potwierdził nasze ustalenia. Zmiany w Wiośnie będą. 

Marcin Anaszewicz przestaje pełnić funkcję wiceprezesa, ale pozostaje w partii i będzie aktywnie działać w kampanii oraz pozostaje członkiem Rady Krajowej

- przekazał Gazeta.pl rzecznik Wiosny. Jak dodał, do zarządu partii zostaną rekomendowane nowe osoby, natomiast same zmiany w kierownictwie mają "na celu przygotowanie do zbliżających się wyborów parlamentarnych".

Nie udało nam się skontaktować z Marcinem Anaszewiczem, by dowiedzieć się, co doprowadziło do takiej decyzji.

Więcej o:
Komentarze (94)
Marcin Anaszewicz przestanie być wiceprezesem Wiosny. Przemeblowanie w partii Roberta Biedronia
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 35 razy 19

  Im szybciej Wiosna zniknie, tym lepiej dla wystrychniętych na dudka wyborców.

 • kaktus-2

  Oceniono 30 razy 18

  No i proszę prawica czy lewica, honor kończy się tam gdzie zaczynają się pieniądze...

 • starszy58

  Oceniono 34 razy 16

  No proszę. Sen o potędze, "trzecia siła", "zrobiliśmy to!", a tu kicha. Nawet mi trochę żal.

 • fakiba

  Oceniono 22 razy 8

  No to już po Wiośnie

 • smutas1950

  Oceniono 11 razy 7

  No wiosna się skończyła. teraz jest lato i to upalne.

 • iq120

  Oceniono 13 razy 7

  Murzyn zrobił swoje,Murzyn może odejść...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX