Robert Biedroń zapewnia, że Wiosna "ma się nieźle". "Plotki o jej śmierci są przedwczesne"

Lider partii Wiosna Robert Biedroń w ostatnim wywiadzie odniósł się do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Były prezydent Słupska jest przekonany, że przy obecnych wynikach sondażowych nie można mówić o końcu jednego z najmłodszych ugrupowań w polskiej polityce.
Zobacz wideo

Robert Biedroń w rozmowie w Jedynce Polskiego Radia podzielił się swoimi przewidywaniami na temat nadchodzących wyborów parlamentarnych. Według lidera partii Wiosna połączenie się ugrupowań lewicowych mogłoby dać dobry początek nowej koalicji w Sejmie.

Robert Biedroń o Wiośnie" Plotki o naszej śmierci są przedwczesne

Robert Biedroń zapewniał, że mimo krytyki polityków z innych ugrupowań, Wiosna jest na dobrej drodze do uzyskania dobrego wyniku w jesiennych wyborach. - Wiosna ma się nieźle. Jest trzecią siłą polityczną w Polsce. Wczoraj w sondażach mieliśmy znów całkiem niezły wynik, 9 procent poparcia. Jak na partię, która powstała w lutym, w maju wprowadziła trzech europarlamentarzystów, to mamy się całkiem nieźle. Po wyborach dopisało się do nas tysiąc osób. (...) W przyszłym tygodniu powołujemy sztab wyborczy, a także regionalne sztaby. Plotki o naszej śmierci są przedwczesne - stwierdził.

Były prezydent Słupska wyznał też, że jego ugrupowanie w najbliższych miesiącach wybierze jeden z dwóch scenariuszy: wystartuje w jesiennych wyborach samodzielnie lub jako jedna z partii lewicowego bloku. Robert Biedroń jest pewien, że przy obecnych wynikach sondażowych Wiosna ma szansę wejść do Sejmu samodzielnie i uzyskać przy tym całkiem niezły wynik. Dodatkowo przyznał jednak, że przedstawiciele partii rozmawiają już o koalicji m.in. z SLD, Partią Razem, Zielonymi, Inicjatywą Feministyczną, KOD-em i innymi "ruchami postępowymi".

Biedroń o współpracy z Koalicją Obywatelską: Jestem otwarty na nowe scenariusze

Lider Wiosny Robert Biedroń przyznał również, że obecnie wspólny start z Platformą Obywatelską nie jest możliwy. - Grzegorz Schetyna przygotowuje się raczej do startu z Nowoczesną. Widać to po składzie sztabu. (...) Na razie nie mam takiego mandatu od przedstawicieli Wiosny do rozmów. Nie ma też pozamedialnych sygnałów do chęci podjęcia rozmów o koalicji - ocenił. Europoseł przyznał, że dziś tworzony jest dobry klimat na start szerokiego bloku partii opozycyjnych, ale przedstawiciele Wiosny na razie nie rozpatrują takiego scenariusza, ponieważ sam blok lewicowy może według sondażu liczyć na całkiem dobry wynik, czyli 15 procent poparcia -  Jeżeli ten scenariusz się nie powiedzie, jestem otwarty na nowe scenariusze. 

Troje europosłów Wiosny

Wiosna Roberta Biedronia powstała w lutym 2019 roku. Jest jedną z najmłodszych polskich partii politycznych, która zrzesza kandydatów o poglądach centrolewicowcyh, liberalnych, proekologicznych i feministycznych. Po raz pierwszy partia ta wystartowała w wyborach do parlamentu Europejskiego, które odbyły się w maju tego roku. Wiosna otrzymała łącznie 6,06 procent głosów, dzięki czemu do europarlamentu z list Wiosny dostali się Robert Biedroń, Sylwia Spurek i Łukasz Kohut.

Więcej o:
Komentarze (52)
Robert Biedroń zapewnia, że Wiosna "ma się nieźle". "Plotki o jej śmierci są przedwczesne"
Zaloguj się
 • dryl1

  Oceniono 15 razy 7

  Nie chcę być złośliwy, ale to Robert Biedroń ma się dobrze, a o Wiośnie to już nic nie słychać.

 • and_raman

  Oceniono 14 razy 6

  Biedroń to kompletny niewypał polityczny

  No cóż. Niestety od początku inicjatywy Biedronia i Wiosny byłem bardzo sceptyczyny. Nie dlatego, że nie ma elektoratu w Polsce dla tego programu, ale nie wierzyłem w wiarygodność lidera Roberta Biedronia jako człowieka i polityka. Dla mnie to polityk kilku tematów i to dość marginalnych: najbardziej interesuje go problematyka LGTB, tolerancji wobec mniejszości, świeckei państwo, itp. W ogóle nie zna się i nie ma serca do klasycznych powaznych tematów politycznych: gospodarka, sprawy międzynarodowe, obronność, bezpieczeństwo narodowe i obywatelskie, ekologia, nierówność społeczno-ekonomiczne, ustrój państwa i prawo. Biedroń nie rozumie też, że krytykowany przez niego duopol polityczny: PiS i Anty-PiS (głownie PO i N) to wyraz fundamentalnego pęknięcia i różnic kulturowo-społeczno-ekonomicznych dwóch większościowych grup społecznych. Czyli ma błędną diagnozę kluczowych konfliktów politycznych w Polsce. Jako człowiek to narcystyczny showman, nie znoszący krytyki i opozycji choćby wewnątrz własnego obozu. Sprawa z mandatem europosła kompromituje go jako bardzo interesownego człowieka, dla którego najważniejszy jest własny interes materialny i prestiżowy, a nie dobro wspólne czy innych ludzi. I w tym sensie jest człowiekiem małego formatu, a jako polityk po prostu nieudolny. Pomimo wyników sondażowych w okolicach 7-8%, jak przyjdzie do realnych wyborów, prawie na pewno nie ma szans na przeskoczenie progu wyborczego samodzielnie, a tym bardziej w ramach jakiejś koalicji, którą zamierza tworzyć. Szkoda, bo elektorat Wiosny - konkretni ludzie i grupy z ważnymi dla nich poglądami i interesami - nie ma szans z takim liderem na zdobycie reprezentacji w parlamencie i ćząstki władzy, chocby opozycyjnej.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 21 razy 5

  Głosowałem na Biedronia, ale obiecał, że zostanie w Polsce po otrzymaniu mandatu europosła. Niestety okazał się kłamcą.

 • 68jacekw

  Oceniono 19 razy 5

  Musi jeszcze gdzieś swojego męża korzystnie ulokować i to bedzie koniec z polityką.Jego żywioł to występy w tv,wywiady,wyjazdy za granicę.No i kwestia tej politycznej szczerości-"jak zostanę europosłem to zrzeknę sie mandatu".. Zapomniał jakoś,może chory??

 • franek-janek

  Oceniono 11 razy 3

  Polacy maja w doopie dobre wyniki wiosny, egomaniaka Biedronia ktory nie mysli o Polsce, o tym by wygrac z PiSem wybory tylko by zaspokoic swoje niezdrowe i podle ambicje . Perfidna podla kreatura, oby to zauwazyli ci ktorzy chca na niego glosowac.

 • bandler81

  Oceniono 11 razy 3

  .
  Ze temu oszustowi nie jest wstyd pokazywać się publicznie.
  .

 • kolektywnie

  Oceniono 9 razy 3

  Pan Biedroń ma się dobrze i nawet mu zazdroszczę. Ma fajną fuchę za kupę kasy i nawet nic robić nie musi. jak dobrze zagra to może i na drugą kadencję się załapie.

 • 1944kumaty

  Oceniono 11 razy 3

  Jestes chlopie autentyczny jak kontent na instragramie, gdzie brylujesz - z zewnatrz wszystko sie swieci na zloto, w srodku jest puste/nieszczesliwe, a wrzuceniem ostatnio coachingowej tabelki dzielacej ludzi na zwyciezcow i przegrywow ostatecznie zdefiniowales sie jak prozny karierowicz, a nie bojownik o lewicowe idealy.

 • jonkasta

  Oceniono 25 razy 3

  Biedroń, zniknij z przestrzeni politycznej, hipokryto, wraz z tą wiosną, bo już lato

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX