Antoni Macierewicz nie musi przepraszać byłego agenta WSI. Sąd uchylił wyrok

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił wyrok wobec Antoniego Macierewicza, który nakazywał mu przeprosić byłego agenta WSI Aleksandra Makowskiego i wpłacić 25 tys. złotych na konto jednej z fundacji - informuje portal niezalezna.pl. Sprawa zostanie rozpatrzona ponownie.
Zobacz wideo

Były agent Wojskowych Służb Informacyjnych Aleksander Makowski pozwał Antoniego Macierewicza o naruszenie dóbr osobistych. Domagał się przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na cel społeczny. Była to reakcja na wypowiedź, która padła w Sejmie w 2014 roku. Antoni Macierewicz mówił wówczas, że "tacy ludzie jak Makowski" oraz talibowie są odpowiedzialni za śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie. "On całe życie zwalczał polski ruch niepodległościowy i działał dla układu sowieckiego" - mówił wówczas poseł PiS. 

Sąd uchylił wyrok ws. Antoniego Macierewicza. Sprawa wróci do sądu okręgowego

W grudniu 2017 roku warszawski Sąd Okręgowy nakazał byłemu szefowi Ministerstwa Obrony Narodowej publikację przeprosin i wpłatę 25 tysięcy złotych na konto jednej z fundacji. Antoni Macierewicz miał także zwrócić koszty procesu (ponad 2,2 tys. złotych), a były agent Aleksander Makowski otrzymał pozwolenie na publikację przeprosin na koszt Macierewicza, gdyby były minister tego nie zrobił. Ich treść miała być następująca:

Ja, Antoni Macierewicz, oświadczam, iż wypowiedziane przez mnie na konferencji prasowej w Sejmie RP w dniu 29 stycznia 2014 roku twierdzenia i zarzuty sugerujące, iż Aleksander Makowski jest odpowiedzialny za śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie, były nieprawdziwe. W związku z powyższym ja, Antoni Macierewicz, przepraszam za bezprawne naruszenie dobrego imienia i czci Aleksandra Makowskiego, mogące skutkować negatywnymi ocenami w sferze prywatnej i służbowej

- cytuje niezależna.pl.

Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. W apelacji sędzia Joanna Wiśniewska-Sadomska uznała większość zarzutów przedstawionych w złożonej przez Antoniego Macierewicza apelacji i przyznała rację stronie pozwanej. Sąd uchylił zaskarżony wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania Sądowi Okręgowemu w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (69)
Antoni Macierewicz nie musi przepraszać byłego agenta WSI. Sąd uchylił wyrok
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 41 razy 31

  Ruskich agentów się nie skazuje, oni znikają. Antek też zniknie.

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 22

  ANTYPOLSKI megaszkodnik, ruski kret, z niewiadomych powodów nietykalny w tym kraju.

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 17

  Mam nadzieję że sąd dołoży temu świrowi odpowiednio do "zasług" , teraz było za mało

 • stachkaz47

  Oceniono 30 razy 16

  Po to potrzebne były tym psubratom SĄDY.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 17 razy 15

  Zerowy pokazuje jak wyglada niezawisly sad po reformie kierujacy sie dyrektywami prawa i sprawiedliwosci opcji zerowej. Dobra zmiana.

 • 73rafal

  Oceniono 18 razy 14

  czekam cierpliwie aż ktoś w końcu pociągnie do odpowiedzialności tego zaprzanego psychopatę...

 • bydlejaki

  Oceniono 18 razy 14

  Ja Antoni Szmaciarewicz odszczekuję pod stołem, jkao ten pies ostatni swoje łgarstwa.

 • maj.basia

  Oceniono 15 razy 13

  No oczywiście, to tamten obraził Ant.Macier., ,przecież to jasne jak słońce o północy i śnieg w lipcu.
  "Dobrazmiana sądowa".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX