Cymański dał klapsa dziecku. Teraz tłumaczy: Bronię rodziców, którym zdarzy się stracić panowanie

Tadeusz Cymański wyznał, że w przeszłości"dał klapsa" dziecku. Później próbował się z tego wyznania tłumaczyć. Podnosił, że "istnieją okoliczności łagodzące". - Biorę w obronę rodziców, którym zdarzy się czasem stracić panowanie - wyjaśnił.
Zobacz wideo

Tadeusz Cymański w czwartek postanowił bronić Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, na którego spadła lawina krytyki po słowach o różnicach między "klapsem i biciem". Najpierw Cymański wypowiadał się w programie "Tłit" wp.pl, gdzie wyznał: - Bezczelnością jest mówienie, że ktoś, kto broni klapsa, jest za biciem dzieci. Gdyby ojciec z grobu wstał, to bym mu rękę, którą dawał klapsy, pocałował. Normalni ojcowie tak mają, gdy dziecko doprowadza ich do szału.

Tadeusz Cymański: Puściły nerwy, dałem klapsa

Po tych słowach polityk brnął dalej: - Kiedyś przewijałem dziecko, wierzgało, mówiłem mu, żeby przestał, nerwy puściły, dałem klapsa. Niemowlę zaniosło się płaczem, a żona krzyczała: co ty zrobiłeś?!. Mimo tego uważam, że metoda podziałała, chociaż nie mówię, że to jest recepta.

To jednak nie koniec, wieczorem Cymański pojawił się w "Faktach po faktach" TVN24. Poseł podkreślał, że "bardzo dobrze wychował piątkę dzieci". - Biorę w obronę rodziców, którym zdarzy się czasem stracić panowanie - powiedział. - Są okoliczności łagodzące, zdarzenie jest złe - dodał. 

"Nie bronię klapsa"

Cymański podczas rozmowy cały czas podkreślał, że nie można porównywać go z sadystami, którzy "katują i biją". W trakcie programu przyznał jednak, że klaps jest "porażką rodzica". - Ja proszę i apeluję, żeby nie potępiać rodziców, którzy w sytuacji czasami bez wyjścia, na przykład dziecko na ulicę biegnie albo bierze gorące do ręki... - tłumaczył dalej polityk. 

Jego adwersarz, Piotr Zgorzelski z PSL, stwierdził w pewnym momencie, że Cymański "broni złej sprawy". - Nie bronię klapsa - odpowiadał. - W życiu w wychowywaniu trzeba mieć morze miłości i ocean cierpliwości. Pan myśli, że mnie serce nie zabolało kiedykolwiek, kiedy się uniosłem nawet krzykiem, nie mówiąc o klapsie wobec dziecka? - zapewniał.

Ostatecznie Cymański powiedział, że "odcina się od wszelkich przemocy z klapsem".

Więcej o:
Komentarze (340)
Cymański dał klapsa dziecku. Teraz tłumaczy: Bronię rodziców, którym zdarzy się stracić panowanie
Zaloguj się
 • socata

  Oceniono 87 razy 81

  Pośle Cymanski, nerwy mi puszczają po Pana wypowiedziach, mogę Panu lekko przyłożyć? Nie to żebym zaraz bił i katował, dam tylko kopa w tyłek. Normalni wyborcy tak mają, gdy poseł doprowadza ich do szału. Potem mogę nawet nogę dać do ucałowania.

 • donmarek

  Oceniono 64 razy 60

  Co za SKUR...WYSYN !!! Przewijał niemowlę, czyli kogoś, kto jeszcze nie potrafi logicznie myśleć i uczyć się co to jest kara, a co nagroda i się "zdenerwował".

 • jan.go

  Oceniono 47 razy 39

  A dzieci pan nie bronisz którym zdarza się stracić panowanie ? Przecież to to samo tylko sekundę wcześniej

 • tomtg123

  Oceniono 46 razy 38

  Mało mnie obchodzi kogo ten człowiek broni.
  Jego partię należy pokonać, niektórych jego kolegów zamknąć w pierdlu i to jest istotne.
  A sam Cymański ? To zero bez znaczenia.

 • raczkowski

  Oceniono 37 razy 33

  dał klapsa niemowlakowi podczas przewijania i to podziałało???????? i co, dziecko przestało robić kupę, czy co?

 • szaja25

  Oceniono 30 razy 28

  Cymański, Gowin, Czarnecki... wyjątkowo oślizłe indywidua, po co ich cytować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX