Ryszard Petru zamyka swoją partię Teraz!. Ale tylko na chwilę, bo otworzy partię...Teraz!

Ryszard Petru zamyka swoją partię Teraz!, a w ostatnim sprawozdaniu finansowym widnieje jako jej likwidator. Nie wycofuje się bynajmniej z polityki - w procesie zakładania jest już jego partia z nową nazwą. Będzie brzmiała... Teraz! Ryszarda Petru.
Zobacz wideo

Jak informuje "Rzeczpospolita", partia Teraz! jest w procesie likwidacji. W złożonym z opóźnieniem sprawozdaniu finansowym opublikowanym przez Państwową Komisję Wyborczą czytamy, że partia Ryszarda Petru nie dysponowała żadnymi środkami finansowymi, a sam polityk podpisuje się pod pod dokumentem jako likwidator partii. Wszystko wskazuje jednak na to, że partia zostaje usunięta tylko na chwilę.

Ryszard Petru zamyka partię Teraz!. Ale to tylko chwilowy "twist"

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", Ryszard Petru usuwa swoją partię tylko na chwilę. Powodem decyzji były przedłużające się procesy sądowe związane ze zmianą nazwy. - W grudniu złożyliśmy wniosek do sądu o zmianę nazwy ale procedury się przeciągały aż do marca tego roku. Wtedy postanowiliśmy wyrejestrować partię i złożyliśmy wniosek o nową partię, Teraz! Ryszarda Petru - mówi w rozmowie z portalem Adam Kądziela, bliski współpracownik Petru. Jak dodaje, na zmianę nie miało żadnego wpływu złożenie z opóźnieniem sprawozdania finansowego.

Zamieszanie z nazwą

Przypomnijmy, że Ryszard Petru wraz z Joanną Scheurng-Wielgus ogłosił powstanie partii Teraz! w listopadzie ubiegłego roku. Informował wówczas, że chce powalczyć o mandaty w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu. Gdy przedstawiał swoją partię, zaliczył zabawną wpadkę - przejęzyczył się i pomylił jej nazwę.

Donald Tusk był szefem KLD, mało kto pamięta, Jarosław Kaczyński był szefem PC, mało kto pamięta. Jeden stworzył Platformę Obywatelską, drugi - PiS. Ja teraz tworzę partię Razem... przepraszam, partię Teraz!

- powiedział wówczas Petru.

Więcej o:
Komentarze (97)
Ryszard Petru zamyka swoją partię Teraz!. Ale... tylko na chwilę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 18

  W związku z wysokimi temperaturami panującymi w Polsce, może niech założy "Potem"..

 • ggchmiel

  Oceniono 17 razy 13

  Tera Madera!

 • omniscio

  Oceniono 17 razy 13

  o co chodzi z tymi osobistymi partiami w polsce? ruch palikota, nowoczesna ryszarda petru, kukiz15, korwin, i teraz teraz! ryszarda petru. nawet najwieksi dyktatorzy 20 wieku nie nazywali partii swoimi nazwiskami.

 • saves

  Oceniono 23 razy 11

  Rysio osiągnął to, co nawet Korwinowi się nie udało. ZERO!! procent poparcia.

 • 68jacekw

  Oceniono 23 razy 5

  Petru,Scheuring Wielgus,Misiło,Mieszkowski..Ile twórcy memów stracą od października gdy ta menażeria przepadnie w wyborach.No ale może będą jak Lenin wiecznie żywi-internet nie zapomina.

 • sir.fred

  Oceniono 8 razy 4

  Już, zaraz, momencik - jeszcze trochę nazw zostało...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX