Opozycja o opinii TSUE: Miażdżąca, wielka kompromitacja. Tymczasem Terlecki: Niekoniecznie musimy się przejmować

Opozycja komentuje opinię rzecznika TSUE na temat KRS i Sądu Najwyższego. Zdaniem rzecznika PO jest ona "miażdżąca", a cała sprawa to "skandal i wielka kompromitacja" obozu rządzącego. Tymczasem wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS spokojnie podchodzi do sprawy: - My uważamy, że wszystko jest prawidłowo, wszystko jest w porządku. Szanujemy rozmaite opinie, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować.
Zobacz wideo

Zła passa Polski w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej trwa. W czwartek rzecznik generalny TSUE wydał opinię, będącą odpowiedzią na pytania Sądu Najwyższego, który wyrażał wątpliwości co do niezależności Krajowej Rady Sądownictwa i wyłonionej przez nią Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

"Istnieją uzasadnione podstawy do tego, by obiektywnie wątpić w niezależność Izby Dyscyplinarnej" - napisał rzecznik generalny unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

W jego opinii czytamy, że Izba nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej, ponieważ organ ją powołujący, czyli Krajowa Rada Sądownicza, jest w całości uzależniony od władzy wykonawczej i ustawodawczej.

Opozycja o "miażdżącej" opinii. "Kompromitacja i skandal"

Opozycja w kontekście tej opinii krytykuje zmiany w KRS autorstwa PiS. Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej, na konferencji prasowej wspominał, że opozycja ostrzegała Prawo i Sprawiedliwość, że zmiany wprowadzane w wymiarze sprawiedliwości skończą się właśnie takimi sytuacjami.

- Cała ta tzw. reforma (wymiaru sprawiedliwości - red.) jest wielką kompromitacją i skandalem - podkreślał, dodając, że opinia jest "miażdżąca".

W podobnym tonie wypowiadała się liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer: - Ostrzegaliśmy, PiS zaprzeczał rzeczywistości, a teraz stało się to oczywiste. Opinia rzecznika TSUE nie pozostawia złudzeń, KRS nie zapewnia niezawisłości sędziów.

Ryszard Terlecki o opinii rzecznika: Niekoniecznie musimy się nimi przejmować

Z kolei partia rządząca na razie w zdecydowany sposób nie skomentowała tych wydarzeń. Pytany na sejmowych korytarzach o opinię rzecznika TSUE szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podkreślał, że to wyłącznie opinia i władza się nią przejmuje, a rząd będzie to analizował.

Pamiętajmy, że to jest opinia, a nie decyzja. My uważamy, że wszystko jest prawidłowo, wszystko jest w porządku. Szanujemy rozmaite opinie i rozmaite zdania. Ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować

- mówił wicemarszałek Sejmu.

Więcej o:
Komentarze (286)
Opinia rzecznika TSUE o KRS i SN. Komentarze polityków. "Miażdżąca, kompromitacja", "wszystko jest prawidłowo"
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 81 razy 79

  Przekaz; jesteśmy najmądrzejsi w całej galaktyce. Mniejsza o to, że jacyś ludzie, choćby najbardziej uczeni i biegli w materii sporu, coś mówią - my wiemy lepiej. To się nazywa megalomania.

 • caius1

  Oceniono 67 razy 61

  Pisowska sekta z definicji nie przejmuje się niczym oprócz humoru prezesa i jego kota. Polacy jednak mają się czym przejmować bo jeszcze parę takich numerów i polexit stanie się faktem. Ciekawe jak się poczuje narodowo-katolicki suweren bez dopłat z bezpożnej Unii?
  NiePiS

 • acide94

  Oceniono 58 razy 52

  A jeżeli kiedyś zaatakuje nas Rosja, a UE i NATO powiedzą "oczywiście bierzemy pod uwagę polską sytuację, ale niekoniecznie musimy się przejmować"? To co robi pis to nawet nie jest cynizm, a zwykła, polska, odrażająca głupota.

 • ggchmiel

  Oceniono 34 razy 34

  Złą passę to się ma w kartach - pokerze, bakaracie, brydżu nawet.... Tu jakość prawniczego wykształcenia i prawniczej kultury Zera jest obnażona...., swoją drogą, tym co mu jednak nadali tytuł naukowy magistra, należałoby porządnie zerżnąć tyłki, by na nich nie usiedli (dozwolona opcja wychowawcza dla małych dzieci przez Rzecznika Praw Dziecka:))).

 • antoni1967

  Oceniono 35 razy 31

  Człowiek na haju zwykle nigdy i niczym się nie przejmuje.

 • schniedel

  Oceniono 29 razy 29

  UE mac placic , a nie przeszkadzac! PJK

 • czarna_zoska

  Oceniono 33 razy 29

  Chocby sie mieli zapozyczac w Providencie, to i tak położą panstwo, byleby sie nie przyznac do błędu.

 • acide94

  Oceniono 30 razy 28

  W ten sposób szambo-jarek z terleckim mogą załatwić problem polskiego zadłużenia - "oczywiście wiemy, ze Polska ma długi, ale nie będziemy spłacać i nie będziemy się przejmować". Piękne, sprytne i polskie.

 • and.reh

  Oceniono 33 razy 27

  "Szanujemy rozmaite opinie, ale niekoniecznie musimy się nimi przejmować." Wyrok to dla miłośnika TRI opinia. Co za tupet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX