Nowa szefowa MSWiA odwołała zastępcę komendanta SOP. Odpowiadał za ochronę VIP-ów

Pułkownik Paweł Tymiński, który w Służbie Ochrony Państwa odpowiadał za bezpieczeństwo VIP-ów, został odwołany przez minister Elżbietę Witek. To kolejna zmiana w kierownictwie SOP w tym roku.
Zobacz wideo

Jeszcze w dniu powołania Elżbiety Witek na miejsce dotychczasowego ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego powołano nowego komendanta SOP. Został nim major Paweł Olszewski. Jego poprzednik został zdymisjonowany w lutym. Teraz, po niespełna dwóch miesiącach urzędowania Witek, w kierownictwie formacji dokonano kolejnej zmiany. 

Jak informuje tvn24.pl, płk Paweł Tymiński został odwołany z funkcji zastępcy komendanta. Był on odpowiedzialny za nadzór nad ochroną najważniejszych osób w państwie. Minister Witek na jego miejsce powołała podpułkownika SOP Krzysztofa Biegaja. Minister miała podpisać decyzję na wniosek komendanta Olszewskiego. 

Zastępca komendanta SOP odwołany, "zaskoczenie dla funkcjonariuszy"

Według informacji portalu tvn24.pl dymisja była "zaskoczeniem dla funkcjonariuszy". Tym bardziej, że niedawno wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński mówił, że sytuacja w służbie jest stabilna, a zastępcy komendanta pozostają na stanowiskach. Cytowany anonimowo przez portal funkcjonariusz SOP ocenia, że odwołanie Tymińskiego w tym momencie jest "ryzykowne". Pracował on nad zabezpieczeniem zbliżających się dużych wydarzeń z udziałem VIP-ów, w tym rocznicy Poznańskiego Czerwca oraz obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

Nowy zastępca komendanta ppłk Biegaj ma doświadczenie w służbie w SOP (a wcześniej BOR). Odpowiadał m.in. za ochronę byłych prezydentów oraz szefa BBN gen. Stanisława Kozieja. Jednak później - gdy służył w ochronie Andrzeja Dudy - miał popaść w konflikt z dowódcą ochrony prezydenta i zostać wyrzucony z grupy. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Witek odwołała zastępcę komendanta SOP. Odpowiadał za ochronę VIP-ów
Zaloguj się
 • skomand2010

  Oceniono 18 razy 14

  pewnie powoła na no stanowisko jakiegoś masażystę ....pewnie erotycznego

 • c.t.k

  Oceniono 16 razy 12

  Rządzący się czegoś boją. Nie tak dawno Kaczyński jeździł jednym samochodem z kierowcą i ochroniarzem, teraz dołączył drugi z obstawą.

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 10

  No to ładnie , teraz wszyscy mają być ' pomalowani" jak nowa pani każe

 • xsawer

  Oceniono 10 razy 8

  Nie pomoże puder, róż gdy fachowców nie ma już.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 9 razy 7

  Być może to bliski znajomy,albo z rodziny,pisiory tak się ustawiają,u nich nie ma nepotyzmu tylko był u poprzedników.

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 7

  Widać nie chciał dać się "wymalować"

 • mocno_kwasny

  Oceniono 11 razy 7

  Podpułkownik ? Niedługo wystarczy kapral może być polowy ;-)

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 6

  SOP odpowiada za ochronę nie VIPów tylko gumofilców oderwanych od rozrzucania gnoju którzy się dorwali do władzy, którzy mówią wiśta, wio, hejta, nazad, prr do młodych woźniców furmanek siedzących teraz w SOP za kierownicą limuzyn za pierdyliard PLN z naszych podatków, stąd tyle wypadków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX