Spotkanie ws. Westerplatte. Aleksandra Dulkiewicz złożyła nową ofertę

- Proponujemy, żeby przedstawiciele miasta Gdańsk weszli do komitetu honorowego budowy Muzeum Westerplatte i mieli wpływ na jego kształt - zadeklarował Jarosław Sellin podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Aleksandrą Dulkiewicz. W odpowiedzi prezydent Gdańska "zaproponowała wniesienie terenów miasta Gdańska do powstającego Muzeum Westerplatte". 
Zobacz wideo

We wtorek odbyło się spotkanie prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i wiceministra kultury Jarosława Sellina, które miało zakończyć spór o przyszłość Westerplatte.

Politycy PiS chcą jak najszybciej zbudować muzeum upamiętniające obronę Westerplatte. Problemem jest to, że miałoby ono powstać na terenach należących do Gdańska. W związku z tym sejmowa Komisja Infrastruktury poparła projekt przygotowanej przez posłów PiS specustawy, na mocy której teren Gdańska przejmie państwo. Nie chce przystać na to Aleksandra Dulkiewicz.

Sellin składa propozycję ws. Westerplatte

- Proponujemy, jako organizator Muzeum II Wojny Światowej i jego filii Muzeum Westerplatte i Wojny Obronnej 1939, żeby przedstawiciele miasta Gdańska weszli do komitetu honorowego budowy Muzeum Westerplatte, żeby też mieli wpływ na to, jak to upamiętnienie ma wyglądać - powiedział Sellin.

- Proponujemy też, żeby miasto Gdańsk oddelegowało do rady Muzeum II Wojny Światowej swoich przedstawicieli, bo poprzednio, kiedy ta rada się kształtowała, niestety miasto Gdańsk nikogo do tej rady nie oddelegowało - dodał wiceminister.

Aleksandra Dulkiewicz odpowiada nową propozycją

- Złożyłam dzisiaj ofertę tego, że tereny miasta Gdańska mogą być wniesione do nowo powstającej placówki, by służyć godnemu upamiętnieniu Westerplatte. Wiem, że pan minister tę ofertę rozważa. Moja propozycja jest taka, że współtworzymy tę instytucję, czyli bierzemy wspólnie za nią odpowiedzialność. Wspólnie bierzemy odpowiedzialność za kształt upamiętnienia, za kształt wystawy, ale także współprowadzimy tę instytucję. Mam nadzieję, że pan minister tę ofertę rozważy - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz.

- Dopóki rozmawiamy, jest nadzieja, więc za to spotkanie bardzo panu ministrowi dziękuję. Dziękuję także za to, że współpracujemy przy obchodach 80. rocznicy wybuchu wojny. I mam nadzieję, że będzie to takie święto, które będzie miało nie tylko charakter wspomnienia, ale także refleksji na przyszłość - dodała prezydent Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (115)
Spotkanie ws. Westerplatte. Aleksandra Dulkiewicz złożyła nową ofertę
Zaloguj się
 • piotraa81

  Oceniono 12 razy 10

  organizator Muzeum II Wojny Światowej - od kiedy to PiS i Sellin organizowali Muzeum IIWŚ? Wy je zawłaszczyliście a nie organizowaliście!!!

 • galaktyczne_jajco

  Oceniono 16 razy 6

  Koljny waek pisuarów!

  Nie chodzi o żadną budowę jakiegokolwiek muzeum, tylko żeby się kasy nakraść jak przy tych wszystkich wałkach a'la Srebrna, czy afera gruntowa z udziałem Morawwieckiego.

 • marywil2012

  Oceniono 11 razy 5

  ponawiam pytanie czy stać nas na kolejne niepowodzenie pisowskie? przecież pisiaki zmarnują kupę kasy tylko po to by stwierdzić na końcu, że coprawda żadnej drogi nie zaczęli budować, a te jak s7 co miały być budowane stoją, że żadnego lotniska nie zbudowali, że żadnych 1mln aut nie powstało, że żaden reaktor jądrodwy nie powstał, że żadnych samolotów f-35 nie dostarczono, tarcza rakietowa nie działa, przekop nie przekopana ale tada! udało im się uwłaszczyć kawałek gruntu, na którym postawią słupek biało-czerwony i będzie tam stał dopóki woda nie wciągnie go na wieki. To jest właśnie symbol pisowskiego działania: głośno, na pokaz, obrażając każdego kto myśli inaczej i jeszcze z przekonaniem, że im bezczelniej tym suweren to będzie bardziej kochał.
  no to uważajcie.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 15 razy 5

  Aleksandra Dulkiewicz - dzielna i mądra Kobieta !!!!!
  Chylę czoła !!!

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 4

  Westerplatte jest juz zaplanowane dla sitwy Kaczynskich, w zamian za srebrzyste wierze w Warszawie, i zadna sila tych planow NIE zmieni, dokad kacza sekta rzadzi Polska.

 • marywil2012

  Oceniono 10 razy 4

  bo to muzeum, to jest teraz nasza najpilniejsz potrzebna, nie pisowcy? chodzi o jedno, żeby ogłupiałemu wyborcy przypominać, że są jacyś wrogowie i że należy się ich bać. a kilka tygodniu, znowu ten niezbyt rozgarnięty poseł mularczyk wystąpi w roli swego życia i będzie żądał reparacji od niemiec a jarek będzie jeździł do swojego jawnie prorosyjskiego kumpla orbana ponownie zwyciężać patriotycznie.
  kraj, gdzie 20% idiotów wybrało większość.

 • jan3211

  Oceniono 3 razy 3

  Westerplatte - to nie jest Gdańsk - to jest Polska. Więc niech pani burmistrz trzyma ręce z daleka ,
  i nie miesza w tym polskim piekielnym kotle.

 • jurek4491

  Oceniono 3 razy 3

  Jakoś nie wierzę Selinowi , tak jemu jak i całemu PiS-owi .

 • deeppurple70

  Oceniono 13 razy 3

  Pani Olu proszę nie dać się oszukać tej bandzie gnomów. To jest banda złodziei i oszustów. Bardzo trzeba na nich uważać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX