Paweł Kukiz opowiedział, o czym rozmawiał z Kaczyńskim: "Temat startu ze wspólnych list"

Koalicja między Prawem i Sprawiedliwością a ugrupowaniem Kukiz'15 nie dojdzie do skutku. W rozmowie z "Wprost" Paweł Kukiz ujawnił szczegóły rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS nie zgodził się z postulatami, które są kluczowe dla lidera Kukiz'15.
Zobacz wideo

Rozmowa Pawła Kukiza z Jarosławem Kaczyńskim miała odbyć się na początku czerwca. Po raz pierwszy lider ugrupowania Kukiz'15 mówił o rozmowie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na temat wspólnych list w programie "Kawa na ławę". Już wówczas relacjonował, że to Jarosław Kaczyński był pomysłodawcą wspólnej koalicji. 

Nieudane negocjacje Kukiza z Kaczyńskim. Prezes PiS odrzucił postulaty niedoszłego koalicjanta 

O to, jak przebiegały negocjacje z Jarosławem Kaczyńskim, zapytał Pawła Kukiza tygodnik "Wprost". Lider ugrupowania Kukiz'15 powiedział, że rozmowa zakończyła się dla niego w momencie, gdy prezes PiS odrzucił jego dwa postulaty: dotyczące zmiany ordynacji wyborczej na model mieszany oraz wprowadzenie instytucji obligatoryjnego referendum. Paweł Kukiz chce, aby po zebraniu miliona podpisów, państwo było zobowiązane do rozpisania referendum i żeby jego wynik był wiążący, jeśli do referendum przystąpi co najmniej 30 procent uprawnionych do głosowania. Twórca ugrupowania Kukiz'15 powiedział, że Jarosław Kaczyński odrzucił te pomysły.

- Odpowiedział, że jeszcze nie ma klimatu na tego typu rewolucje. Więc w odpowiedzi podziękowałem za ewentualną koalicję. Przyszedłem do Sejmu po indywidualne prawo wyborcze dla każdego obywatela a nie po to, by budować siebie i swoją pozycję w wyścigu po spółki skarbu państwa i "nagrody, które się należą". (...) Pojawił się temat startu ze wspólnych list. Gdy jednak zacząłem mówić o ordynacji i referendum, prezes zręcznie zmienił temat. Dla mnie było po rozmowie - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z "Wprost".

Paweł Kukiz o Prawie i Sprawiedliwości: "Oni grają tylko na siebie"

Polityk zaznaczył, że nie ma żalu do prezesa PiS. Powiedział również, że w tym momencie nie jest mu z Prawem i Sprawiedliwością po drodze i będzie szukał innych sojuszników, którzy poprą jego postulaty.

- Chciałem to zrobić z PiS, ale w odpowiedzi mam unikanie tematu przez Jarosława Kaczyńskiego i chamskie wypowiedzi Terleckiego. (...) Mam smutną refleksję o całym PiS-owskim obozie: oni grają tylko na siebie i na swoje interesy - powiedział dziennikarzom Paweł Kukiz. 

Przypomnimy, że w ubiegłym tygodniu Ryszard Terlecki na antenie Radia Kraków mówił m.in., że PiS zastanawia się, "czy podtrzymywać istnienie" partii Pawła Kukiza.  

Więcej o:
Komentarze (130)
Paweł Kukiz opowiedział o czym rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim: "Temat startu ze wspólnych list"
Zaloguj się
 • kosmyg

  Oceniono 70 razy 52

  I tak kończy Pan Kukiz, najpierw Terlecki napluł mu w twarz, potem ten idzie negocjować koalicję z Kaczyńskim, udając, że deszcz pada (ponoć nawet miał przy sobie brunatny parasol). Tam Kaczyński proponuje mu bycie przystawką, co Kukiz dzielnie odrzuca a wychodząc ujawnia "sensacyjne" informacje, które mogą obalić rząd: Kaczyński nie traktuje koalicjantów podmiotowo, a politycy są u władzy dla stołków. Szok i niedowierzanie.

 • justas32

  Oceniono 49 razy 33

  To że Kukiz wybiera działania antypolskie nie wynika z jego złej woli - tylko z totalnego braku inteligencji, uniemożliwiającego zrozumienie o co w tym wszystkim chodzi ...

 • justas32

  Oceniono 41 razy 29

  Paweł Kukiz nadstawiał od przodu i od tyłu, Jarosław wybrzydzał ...

 • miro26.56

  Oceniono 26 razy 22

  żałosny zdrajca opozycji powoli się kończy.!!!!

 • Rafał Szczerbiński

  Oceniono 28 razy 20

  A po co Kaczyńskiemu śpiewający alkoholik z 3% i do kwadratu rozdentym ego ?

 • Kapitan Flint

  Oceniono 28 razy 20

  Kukiz ma "refleksje", po tym jak został przez kaczkę spożyty i wydalony. Takie refleksje to Wałęsa miał już w 1991 roku. Było się zainteresować.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 18

  Dawaj kolaborancie, jeszcze nie przekroczyłeś Rubikonu. Sprężaj się!

 • yaspiman

  Oceniono 17 razy 17

  potargowali sie o koryta dla kukiza i jego bandy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX