Nieoficjalnie: problem z polską kandydatką na komisarza UE. Szydło "nie chce się kompromitować"

Beata Szydło i Anna Fotyga nie chcą być kandydatkami na polskiego komisarza UE. Chce za to Jadwiga Emilewicz, ale to rozwiązanie nie po myśli PiS - donosi dziennikarka RMF FM.

"Nie chcę się kompromitować" - miała powiedzieć Beata Szydło, która odmówiła ponoć kandydowania na polskiego komisarza UE. Ma chodzić m.in. o zbyt słabą znajomość języka angielskiego. Anna Fotyga z kolei odrzuciła propozycję "ze względów osobistych". O funkcję zabiega za to Jadwiga Emilewicz. Nie chcą jej jednak władze PiS - donosi korespondentka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon. Emilewicz to polityczka partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Wcześniej o spekulacjach, że ma ona szansę na stanowisko unijnego komisarza ds. energii i klimatu pisała m.in. krakowska "Gazeta Wyborcza". Minister przedsiębiorczości i technologii stwierdziła, że nie ma oficjalnego kandydata, ale - jak dodała - "portfolio energetyczne leży w obszarze naszych zainteresowań". 

Jadwiga Emilewicz: dobrze, byśmy zabiegali o energię i klimat

Minister gościła niedawno w Polsat News. Emilewicz podzieliła się swoimi refleksjami na temat przyszłego komisarza i tego, czym powinniśmy się zajmować w Komisji Europejskiej. - Dzisiaj jestem ministrem przedsiębiorczości. Uważam że mamy kilka zadań do wykonania. To, co naprawdę istotne z mojej perspektywy, jeżeli mówimy o przyszłej KE, to kwestia portfolio, który będzie miał komisarz pochodzący z Polski. Myślę, że jest kilka ważnych tematów, na które dobrze, byśmy my mieli pieczę. My jako Polska. To na pewno energia i klimat, to takie obszary, o które warto, abyśmy zabiegali w przyszłej komisji - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (693)
Nieoficjalnie: jest problem z polską kandydatką na komisarza UE
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 169 razy 155

  "Nie chcę się kompromitować" - miała powiedzieć Beata Szydło, która odmówiła ponoć kandydowania na polskiego komisarza UE. Ma chodzić m.in. o zbyt słabą znajomość języka angielskiego....
  ----
  to po jakie xuja się tam wieśniaro z zadupia, 27:1 zwyciężczynio pchałaś????
  przecież ten babol ma takie pojecie o polityce Europejskiej jak prezio o kuchni francuskiej i niemieckiej technice

 • antropoid

  Oceniono 130 razy 118

  PiSiary dobrze wiedzą, co sobą reprezentują i że w Brukseli poumieraliby ze śmiechu widząc takie kruchtowe kwoki jako kandydatki.

 • q1000

  Oceniono 99 razy 97

  To co w Polsce nazywa się kwalifikacjami w Brukseli nazywają dyskwalifikacją ...

 • zwyklaosoba

  Oceniono 97 razy 91

  Jest kasiorka z diety za nic nie robienie, więc po co brać sobie jakieś obowiązki na garb.

 • c.t.k

  Oceniono 93 razy 89

  "To jest kobieta bardzo wyrobiona towarzysko. Świetnie umie mówić o niczym."
  Tadeusz Dołęga-Mostowicz – Pamiętnik pani Hanki

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 80 razy 76

  pisowcy chcieliby odpowiadać w UE za... klimat i ekologie
  to tak jakby polskie klechę wpuścić do Watykanu i powierzyć mu funkcje komisarza od spraw pedofilii, walki z hipokryzja i łapówkarstwem :-) :-) :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX