Wielka twarz Morawieckiego na dymie z komina. Nocna akcja Greenpeace'u w Bełchatowie

Twarz Mateusza Morawieckiego z podpisem "Wstyd" pojawiła się w nocy na chłodni kominowej elektrowni w Bełchatowie. Nocna projekcja to odpowiedź działaczy z Greenpeace'u na zablokowanie zobowiązania o neutralności klimatycznej do 2050 r.
Zobacz wideo

Greenpeace wyświetlił podobiznę Mateusza Morawieckiego z napisem "Wstyd" w nocy z piątku na sobotę. Projekcja pojawiła się zarówno bezpośrednio na kominie, jak i wydostającym się z niego dymie. Więcej zdjęć możecie zobaczyć w galerii powyżej.

Akcja Greenpeace w Bełchatowie. Wyświetlili twarz Morawieckiego na kominie

Marek Józefiak z Greenpeace'u w specjalnym komunikacie przekazał, że "premier Morawiecki z dumą opowiadał, jak wiele osiągnął torpedując ambicje klimatyczne w UE". - Zasłaniając się rzekomym dobrem obywateli, tak naprawdę skazuje ich na jeszcze dłuższe fale upałów, na częstsze powodzie, coraz bardziej niszczycielskie huragany i dotkliwszą suszę - twierdzi Józefiak. Jak dodaje, "Mateusz Morawiecki ma szansę przejść do historii jako premier, który zgodził się na niszczenie klimatu i z pewnością nie jest to powód do dumy".

Neutralność klimatyczna do 2050. Polska i trzy inne kraje przeciw

Zapisy dotyczące neutralności klimatycznej w 2050 roku zostały zablokowane na czwartkowym szczycie w Brukseli. Polska wraz z Czechami nie zgodziły się, by taki zapis pojawił się we wnioskach ze szczytu. Później dołączyły Węgry i Estonia. Po burzliwej dyskusji unijnych przywódców datę wykreślono. Teraz we wnioskach ze szczytu są przywołane uzgodnienia klimatyczne z Paryża, na czym zależało Polsce. Natomiast w przypisach jest odniesienie, że większość krajów jest gotowa zobowiązać się do neutralności węglowej do 2050 roku, czyli by unijna gospodarka była neutralna pod względem emisji CO2, tyle samo pochłaniała co emitowała.

- Zabezpieczyliśmy interesy polskich przedsiębiorców i obywateli - komentował zablokowanie porozumienia Mateusz Morawiecki. - Musimy najpierw wiedzieć jakie są kompensacje, jakie środki otrzymamy na poszczególne sektory naszej gospodarki w związku ze zwiększeniem ambicji klimatycznych - mówił premier.

--

Jeśli chcesz działać na rzecz klimatu, ale nie wiesz, od czego zacząć lub jak to zrobić, możesz wesprzeć Greenpeace, które w Polsce prowadzi szereg działań na rzecz rozwoju czystych źródeł energii i sukcesywnie walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność tych działań. Możesz jej dokonać pod tym linkiem >>

Więcej o:
Komentarze (375)
Wielka twarz Morawieckiego na dymie z komina. Nocna akcja Greenpeace'u w Bełchatowie
Zaloguj się
 • wygwizd

  Oceniono 59 razy 45

  Jak szatan wygląda, jeszcze rogi i widły. PiS ma problem, z jednej strony Duda nie wierzy w zmiany klimatyczne, z drugiej Morawiecki chwali się, całkiem niesłusznie, że robią postępy w niwelowaniu zmian, obiecując wiatraki na Bałtyku za sześć lat.

 • antropoid

  Oceniono 50 razy 38

  TAM mogłaby być gęba KAŻDEGO pisiora - wszyscy jednakowo smrodzą i trują.

 • krzychzy

  Oceniono 43 razy 35

  Pan Premier wyśle swoje dzieci do szkoły za granicą ...kupi im piękne domy ...żeby nie musieli wdychać smogu .
  A suwerenowi zostanie brudne powietrze i kolejka do pulmunologa z czasem oczekiwania 2 lata.

 • fakduck

  Oceniono 42 razy 30

  Brawo!!! Fantastyczna akcja. morawiecki, TRUJESZ POLAKÓW kacapskim węglem!!!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 38 razy 30

  jaki naród taki premier... dumny z tego że mu z szamba śmierdzi, dumny tego że pali plastikowymi siatkami w zimę i dumny z tego ze zdycha najszybciej w Europie...
  teraz należy być dumnym z tego również że się nie płaci w Polsce podatków, że się absolutnie nie ukończyło żadnej szkoły (tu jest duma specjalna) i dumnym z tego że się pluje na "innych-gorszego sortu-cyklistów i ekologów" którzy ideologie katolskiej wioski z Pierdziszewa Dolnego maja głęboko w dudzie

 • damtek

  Oceniono 41 razy 25

  Z powodu smogu umiera rocznie 50-70 tysiecy Polek i Polaków.
  A rząd PiS - przez kolesiostwo i biurokrację - nie wykorzystuje miliardów z UE na walkę ze smogiem. I może je dla Polski stracić.

  Walka ze smogiem i odchodzenie od węgla - priorytet narodowy.

  Marcin Bosacki/twitter

 • pepe_papa

  Oceniono 34 razy 24

  Super akcja!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX