Terlecki mówił, że posłowie K'15 aplikują o przyjęcie do PiS. Kukiz się wściekł: Bierz pan w ciemno

Problemów Kukiz'15 ciąg dalszy? Jak donosi RMF FM, aż czterech posłów klubu chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości. Na ich czele - wiceprzewodniczący klubu K'15 Tomasz Rzymkowski. O tym, że parlamentarzyści K'15 mają próbować dostać się do PiS mówił niedawno Ryszard Terlecki. Na te "podchody" zareagował już Paweł Kukiz.
Zobacz wideo

Na początku tego tygodnia w Radio Kraków mocno na linii PiS-Kukiz'15 namącił szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Stwierdził bowiem bez pardonu:

Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz'15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas.

RMF FM: Czterech posłów Kukiz'15 chce do PiS

Zaledwie dwa dni po tej deklaracji Terleckiego, RMF FM ustaliło, że wiele wskazuje na to, że polityk PiS nie minął się z prawdą. Rozgłośnia informuje, że do klubu PiS mieliby przejść posłowie z Kukiz'15: Tomasz Rzymkowski, Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak i Bartosz Jóźwiak. Mieliby również dostać miejsca na listach PiS w jesiennych wyborach.

Zwłaszcza strata tego pierwszego polityka byłaby dla K'15 dotkliwa - Rzymkowski jest bowiem wiceprzewodniczącym klubu. RMF FM zastrzega jednak, że na razie nie zapadły ostateczne decyzje ze strony PiS.

"Politycy partii rządzącej robili wstępne rozeznanie, kto byłby zainteresowany ich ewentualną ofertą" - czytamy.

Kukiz odpowiada Terleckiemu: Bierz pan w ciemno, podwyższą poziom IQ

Na te, i poprzednie doniesienia, zareagował na Facebooku lider Kukiz'15. Paweł Kukiz zaczął od odpowiedzi bezpośrednio Terleckiemu:

Panie Terlecki... Jeśli rzeczywiście są tacy posłowie K'15, którzy - jak pan twierdzi - "aplikują" do PiS, to bierz pan w ciemno, bo z pewnością w ogromnej mierze podwyższą poziom IQ waszego "zakonu"

Następnie lider K'15 "delikatnie" komentuje:

Nie dla psa kiełbasa, by nie zacytować ś.p. Lecha Kaczyńskiego i jego słów skierowanych do "dziada"
Więcej o: