Rozpada się Wiosna Biedronia w Świętokrzyskiem. Odchodzi liderka i kilkadziesiąt osób

Małgorzata Marenin, koordynatorka Wiosny w woj. świętokrzyskim, zrezygnowała z działalności w partii Roberta Biedronia. Wraz z grupą innych działaczy Wiosny zamierza złożyć stowarzyszenie, które ma nawiązać współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Nowy koordynator Wiosny w woj. świętokrzyskim ma zostać wybrany jeszcze w tym tygodniu.
Zobacz wideo

Małgorzata Marenin nie jest już szefową świętokrzyskich struktur Wiosny. Podjęła decyzję o utworzeniu stowarzyszenia, które ma nawiązać współpracę z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

- Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Wiosna z dobrym wynikiem wejdzie do Sejmu, a następnie zawiąże koalicję z innymi siłami prodemokratycznymi. Obecna strategia zarządu przekonała mnie do tego, że głosy oddane na Wiosnę mogą to być niestety głosy stracone. Obserwujemy znaczne rozczarowanie dotychczasowych wyborców Wiosny, widzimy, co się dzieje, państwo też mają dostęp do publikacji i artykułów

- mówiła na wtorkowej konferencji prasowej.

- Intencją SLD nie jest rozbijanie jakiegokolwiek ugrupowania, ale zapraszanie ugrupowań, stowarzyszeń i inicjatyw do wspólnego bloku, który ma pokonać Prawo i Sprawiedliwość w wyborach na jesieni - komentował na konferencji wiceprzewodniczący SLD Andrzej Szejna.

Małgorzata Marenin podkreśliła, że formalnie nie była członkinią Wiosny. Startowała z listy tej partii w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego, zdobywając ponad 10 tys. głosów. Już wcześniej jednak współpracowała z SLD. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych była kandydatką partii do rady miasta Kielce, startowała również w 2015 r. do Sejmu z listy lewicy.

Wiosna: Struktury w Świętokrzyskiem działają normalnie

Według Marenin, z działalności w Wiośnie mogło zrezygnować nawet 150 sympatyków. - O ile mi wiadomo, odchodzą wszyscy działacze Wiosny w Świętokrzyskiem - mówiła na wtorkowej konferencji.

- Wraz z panią Marenin odeszło maksymalnie 5 lub 6 działaczy. Struktury pracują normalnie, działa w nich obecnie ok. 110-130 osób. Co więcej, na przestrzeni ostatniego tygodnia zgłosiło się 50 nowych osób z regionu świętokrzyskiego, które chciałyby przyłączyć się do Wiosny

- przekonuje w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Wiosny Jan Mróz. W piątek w Kielcach ma odbyć się konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony nowy koordynator partii w regionie.

Małgorzata Marenin utrzymuje jednak, że władze Wiosny nie mają pełnej informacji co do sytuacji w Świętokrzyskiem.

- Znam każdą z osób, które działały w Wiośnie, to ok. 150 osób. Zrobiliśmy zebranie, na którym było ok. 50 osób. W wyniku głosowania zdecydowaliśmy o zaprzestaniu działalności w partii, tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. Informację rozesłałam mailem do pozostałych działaczy, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu. Poprosiłam o kontakt zwrotny. Jedna osoba zdecydowała o pozostaniu w Wiośnie, kilka osób jeszcze milczy, pozostali zdecydowali o odejściu

- mówi była koordynatorka Wiosny w rozmowie z Gazeta.pl.

- Tymi strukturami zarządzałam ja, partia nie miała ewidencji członków, bo nie prowadziła naboru. Władze nie mają informacji, ile osób u nas działało, bo też takich danych od nas nie oczekiwano. Nie zbierano deklaracji partyjnych. Nikt nigdy nie zapytał, jakimi siłami dysponujemy - dodaje Małgorzata Marenin.

Więcej o:
Komentarze (191)
Odchodzi liderka Wiosny w Świętokrzyskiem. Teraz będzie współpracować z SLD
Zaloguj się
 • 500nakrowe

  Oceniono 35 razy 17

  Tak, tak... podzielcie siė na pierdylion 2% partyjek jak "Razem" a PIS bez problemu zrobi tu Białoruś. Banda imbecyli!

 • tomtg123

  Oceniono 43 razy 15

  Brawo lewica... Adrian Zandberg podarował Jarosławowi Kaczyńskiemu zwycięstwo wyborcze w 2015, Robert Biedroń podarował Jarosławowi Kaczyńskiemu zwycięstwo w eurowyborach 2019 (będących preludium do wyborów sejmowych 2019), a jak chłopaki pójdą za ciosem, to się Biedroń z Zandbergiem teraz zjednoczą i idąć ramie w ramie, wspólnym trudem, podarują Jarosławowi trzecie wybory - te najważniejsze, jesienią 2019.

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 9

  I w taki oto sposób Wiosna wchodzi do koalicji europejskiej. Działacze przechodzą do SLD, które na pewno w niej będzie.
  Liczyłem na Wiosnę ale teraz widzę że przeszkodą jest zbyt duże ego Biedronia. Szkoda.

 • pan_ciasteczko

  Oceniono 24 razy 8

  Co tak babom odpier.dala z tym rysowaniem sobie brwi?
  Kuwra, ale to tandetne!

 • aqua7x

  Oceniono 17 razy 7

  wydaje mi sie, ze biedron popadl w megalomanie i przecenil swoj "urok"...

 • ps11111ps

  Oceniono 17 razy 7

  Skoro rzecznikiem Wiosny jest Mróz to mysle ze Grzegorz Lato również doskonale pasowalby do formatu ugrupowania

 • mireczekb

  Oceniono 19 razy 5

  Lada dzień będzie lato i nie ma się czemu dziwić. Wiosna odchodzi do lamusa. Biedroń zrealizował swój cel. Jest w PE.

 • kzet69

  Oceniono 8 razy 4

  Powtórka z Ruchu Palikota i niestety znów Małgorzata Marenin jest destruktorką... zastanawiam się czy ona nie ma dodatkowej pensji od... PiS, żenada...

 • klerykanty70

  Oceniono 5 razy 3

  Pomijajac sympatie czy antypatie patologia na calego. Lud glosowal na ugrupowanie. Jesli wybranemu nie pasuje dalsza wspolpraca powinien miec HONOR i zrezygnowac z mandatu!!!
  Cwane ludziki korzystaja z trampolin do dobrania sie do koryta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX