Kaczyński przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele dobroczynne. "Łzy mi się na oczy cisną"

Jarosław Kaczyński przekazał swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne. Wsparł stowarzyszenie Dalej Razem z Zielonej Góry, które pomaga osobom z autyzmem. Zrobił to na prośbę rodzica jednego z podopiecznych tej organizacji.
Zobacz wideo

W połowie marca 2019 roku Jarosław Kaczyński ogłosił, że przeznaczy swoją trzynastą emeryturę na cele charytatywne. Jak informuje Radio Zielona Góra, prezes Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał danego słowa.

Jarosław Kaczyński przekazał swoją "trzynastkę" stowarzyszeniu Dalej Razem

Trzynasta emerytura to świadczenie, które wypłacano emerytom wraz z majową emeryturą. Dodatkowy zastrzyk gotówki dla obywateli, którzy osiągnęli wiek emerytalny, wynosił 1100 zł brutto, a więc 888,25 zł na rękę. Taką kwotą Jarosław Kaczyński zasilił konto stowarzyszenia Dalej Razem. Organizacja ta prowadzi szkołę i przedszkole dla osób z autyzmem. Planuje także uruchomienie hostelu w Sulechowie. Będą mogły w nim zamieszkać niesamodzielne osoby z autyzmem, których opiekunowie czasowo nie będą mogli im pomagać, bo będą np. w szpitalu.

Dlaczego prezes PiS przekazał swoją "trzynastkę" właśnie temu stowarzyszeniu? Maila w tej sprawie napisał do niego ojciec jednego z podopiecznych Dalej Razem. Pan Jerzy znalazł w internecie informację o tym, że Jarosław Kaczyński chce przekazać swoją trzynastą emeryturę na cele dobroczynne. Postanowił, że napisze prezesowi, czym zajmuje się organizacja, która opiekuje się jego 15-letnim synem i poprosi go o wsparcie.

Elżbieta Rafalska potwierdziła: Jarosław Kaczyński wsparł organizację z Zielonej Góry

Mężczyzna nie krył zaskoczenia, kiedy dowiedział się, że prezes PiS rzeczywiście przelał na konto Dalej Razem wspomniane 888,25 zł. "No powiem, bardzo wielkie zdziwienie, zaskoczenie. Wręcz powiem, nawet w tej chwili łzy mi się na oczy cisną" - mówił pan Jerzy w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

W szoku był także prezes stowarzyszenia Dalej Razem Sebastian Cycuła

- Na początku myślałem, że ktoś zrobił sobie z nas żart. Staraliśmy się zweryfikować nadawcę. Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze- powiedział Sebastian Cycuła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Stowarzyszenie wspomina, że nie jest to pierwsza wpłata od polityka, która wpłynęła na konto Dalej Razem - kilka lat temu 1 procent podatku przekazał organizacji prezydent Bronisław Komorowski. 

Więcej o: