Macierewicz w urodziny Kaczyńskiego: Wspierany pamięcią brata, prowadzi Polskę ku dobrobytowi

Lech Kaczyński "budował silne, solidarne i podmiotowe Państwo", a Jarosław Kaczyński "niestrudzenie prowadzi Polskę ku dobrobytowi". W rocznicę urodzin braci Kaczyńskich politycy ich obozu chwalą zmarłego prezydenta i prezesa PiS.
Zobacz wideo

W 70. rocznicę urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich politycy składali kwiaty pod pomnikiem zmarłego prezydenta i wychwalali obu polityków. Były minister Antoni Macierewicz pisał o "niestrudzonym" prezesie PiS.

"70 lat temu urodzili się w Warszawie Lech i Jarosław Kaczyńscy. Prezydent RP Lech Kaczyński swoją bezkompromisową miłość do Ojczyzny przepłacił życiem. Jarosław Kaczyński, jako Premier oraz jako Prezes PiS, niestrudzenie, wspierany pamięcią brata, prowadzi Polskę ku dobrobytowi" - napisał Macierewicz 

Z kolei premier Mateusz Morawiecki napisał, że prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo. We wpisie na Twitterze szef rządu podkreślił, że Lech Kaczyński zawsze na pierwszym miejscu stawiał służbę polskiemu narodowi i drugiemu człowiekowi. "Dziś najpełniej możemy oddać Prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał" - stwierdził na Twitterze.

W ciągu dnia wicepremier Piotr Gliński oraz wiceminister Jarosław Sellin złożyli kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego. Wieniec złożył także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Kaczyńskiemu towarzyszyli: wicemarszałkowie Sejmu z PiS, Małgorzata Gosiewska i Ryszard Terlecki, przewodniczący Komitetu Wykonawczego partii Krzysztof Sobolewski i jej rzeczniczka Anita Czerwińska.  

Lech Kaczyński urodził się 70 lat temu

Lech Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 roku. Był prezydentem Polski w latach 2005 - 2010. Z wykształcenia prawnik, w okresie PRL działał w opozycji, współpracował z Komitetem Obrony Robotników oraz Solidarnością. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany. Po zwolnieniu, powrócił do prac w podziemnej "Solidarności". W 1989 roku brał udział w obradach Okrągłego Stołu.

Prezydent Lech Kaczyński zginął wraz z małżonką Marią Kaczyńską w katastrofie samolotu rządowego TU-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. Wraz z parą prezydencką zginęły 94 osoby, wszystkie, które były na pokładzie maszyny.

Więcej o: