Jest następczyni Anny Marii Anders. Anna Schmidt-Rodziewicz nową pełnomocniczką ds. międzynarodowych

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest nowy minister - Anna Schmidt-Rodziewicz, dotychczasowa posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpiła w KPRM senator Annę Marię Anders, która zostanie ambasadorem RP.
Zobacz wideo

W KPRM wyłoniono następczynię minister Anny Marii Anders, która zostanie ambasadorem RP w Rzymie. Senator Anders poza funkcją sekretarza stanu w Kancelarii Premiera pełniła też obowiązki Pełnomocnika Prezesa Rady ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego.

Stanowisko sekretarza stanu i pełnomocnika przejęła po Anders posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Schmidt-Rodziewicz, przewodnicząca sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Następczyni Anders. Schmidt-Rodziewicz: Wracam do KPRM jako minister

Nominacją pochwaliła się sama Schmidt-Rodziewicz:

To wielki zaszczyt. Historia zatoczyła koło - po kilkunastu latach wracam do KPRM jako minister. Dziękuję wszystkim posłom z komisji za doskonałą współpracę. Zakończyłam przewodzenie komisji i zaczynam nowy etap współpracy z Polonią i Polakami na Wschodzie.

Wzmianka o "powrocie" do KPRM dotyczy epizodu z lat 2005-2007, gdy Schmidt-Rodziewicz była zatrudniona w gabinecie politycznym w KPRM.

Czym zajmuje się pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego? Pełniąc tę funkcję ma przede wszystkim utrzymywać kontakt z przedstawicielami Polonii, współpracować z MSZ w zakresie swoich zadań, które mają "zmierzać do zacieśnienia i ożywienia kontaktów z partnerami zagranicznymi".

Więcej o: