Jarosław Kaczyński kończy 70 lat. Współpracownicy zdradzają: urodzin nie obchodzi

18 czerwca prezes PiS Jarosław Kaczyński kończy 70 lat. Urodzin nie obchodzi od śmierci brata. W dniu swojego święta pojedzie do Krakowa i będzie modlił się na Wawelu.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Jak mówią współpracownicy prezesa PiS, dzień urodzin jest dla polityka smutny i przypomina mu o śmierci brata Lecha Kaczyńskiego, który przyszedł na świat tego samego dnia.

(Kaczyński) Nie jest fanem urodzin, a od śmierci brata w ogóle ich nie obchodzi - zdradza w rozmowie z "Super Expressem" polityk obozu władzy.

Msza św. w urodziny Jarosława Kaczyńskiego

Jak podaje gazeta, wieczorem na Wawelu odbędzie się msza św. w 70. rocznicę urodzin prezesa. Na Wawelu jest pochowany brat Jarosława Kaczyńskiego. Przy grobie Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku, prezes PiS będzie się modlił w swoje urodziny.  

Z samego rana telewizja TVP Info przypomniała o 70. rocznicy urodzin Kaczyńskich i wyemitowała wspomnienie Lecha Kaczyńskiego. - Był on głową polskiego państwa w latach 2005-2010. Zginął wraz z małżonką i pozostałymi 94 członkami polskiej delegacji w katastrofie smoleńskiej - przypomniano.

Więcej o: