Andrzej Duda w Dolinie Krzemowej. "W ciągu ostatnich 4 lat Polska zaczęła się dynamicznie rozwijać"

Trwa wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. W poniedziałek prezydent był w Dolinie Krzemowej, gdzie zachęcał szefów światowych koncernów technologicznych do inwestycji w Polsce.
Zobacz wideo

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Dolinie Krzemowej z szefami światowych koncernów działających w Kalifornii. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował Polskie Radio, że w zamkniętym dla mediów spotkaniu wzięli udział członkowie zarządów takich firm jak Visa, Microsoft, Facebook i IBM. Rozmowy miały dotyczyć dalszych inwestycji tych firm w Polsce oraz w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Andrzej Duda na forum nowych technologii

Do spotkania doszło w miejscowości Menlo Park w Dolinie Krzemowej. Po rozmowach prezydent wziął udział w polsko-amerykańskim forum nowych technologii. Duda zachęcał amerykańskich przedsiębiorców z Doliny Krzemowej do dalszych inwestycji w Polsce. - W ciągu ostatnich kilku lat, w ciągu ostatnich czterech lat, Polska rzeczywiście zaczęła się rozwijać niezwykle dynamicznie. Dzisiaj mamy wzrost gospodarczy, który przekracza 5 procent PKB w skali roku i te prognozy są nadal bardzo optymistyczne jak na skalę europejską. Ja wierzę w to, że my te prognozy w naszym rozwoju przekroczymy, bo tak się dzieje od kilku lat, że rzeczywiście właściwie co roku jesteśmy niedoszacowani, jeżeli chodzi o możliwości rozwojowe i ten rzeczywisty rozwój jest większy, niż przewidywano - podkreślał prezydent Andrzej Duda.

- Dziękuję za spotkanie w tym miejscu, tak znaczącym dla rozwoju światowych nowoczesnych technologii - mówił prezydent, dodając, że Silicon Valley to na pewno centrum światowej nowoczesności, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny, przemysłowy i technologii cyfrowych. Podkreślił, że Polska, jako jedno z największych państw w naszej części Europy, ma dużą ambicję stać się hubem, z którego będą się rozprzestrzeniały możliwości biznesowe, komunikacyjne, energetyczne.

 

Do inwestowania w Polsce zachęcała w czasie forum także prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Grażyna Ciurzyńska. - Polska jest dzisiaj czwartym na świecie krajem najszybciej rozwijającym się. Jest krajem, w którym bardzo szybko rozwijamy nowe technologie. To wszystko dzięki z jednej strony szybkiemu rozwojowi gospodarczemu, a z drugiej, coraz szerszemu dostępowi do kapitału, ale też przede wszystkim dzięki temu, że Polacy są zdeterminowani, dzięki temu, że Polacy są kreatywni, a przede wszystkim przedsiębiorczy - mówiła prezes PAIH.

Położona na południe od San Francisco Dolina Krzemowa jest światowym symbolem sukcesu biznesowego. W ostatnich latach w regionie dynamicznie rozwinęły się setki małych i średnich firm, zajmujących się nowymi technologiami. Swoje siedziby mają tam światowi potentaci tacy jak Apple, Google czy Facebook. 34 spośród firm z Doliny Krzemowej znajdują się na liście najbogatszych na świecie w branży high-tech.

Więcej o:
Komentarze (310)
Andrzej Duda w Dolinie Krzemowej. "Polska rozwija się niezwykle dynamicznie"
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 79 razy 65

  Duda z minami wiejskiego głupka jest przezabawny. Taka egzotyczna atrakcja dla hamburgerów. Słuchali tych jego bajdurzeń wpuszczając je jednym uchem, a wypuszczając drugim.

 • kemor234

  Oceniono 79 razy 61

  To co tak właściwie w Polsce się "rozwinęło" przez ostatnie cztery lata ????
  Chyba głównie to kolejki do lekarzy, szpitali i diagnostyki medycznej. Baaaardzo się rozwinęły ...

 • sylvek100

  Oceniono 57 razy 45

  "W ciągu ostatnich 4 lat Polska zaczęła się dynamicznie rozwijać" Co słowo to kłamstwo.
  Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. – Josef Goebbels.

 • praskiso

  Oceniono 52 razy 42

  Niewątpliwie pisiory żyją w alternatywnej rzeczywistości. Pamiętam, w PRL też tak było. W sklepach pustki, a w wiadomościach, że jesteśmy siódmą potęgą.

 • state77

  Oceniono 49 razy 37

  3 miliony mieszkań gotowe i można do nich dojechać elektrycznymi samochodami, a w drodze do nich podziwiać z nowych mostów piękne obiekty sakralne w których kler ciumka. Eden na ziemi!

 • Oceniono 35 razy 27

  Potęga, a do lekarza czekam 64 dni. Ostatnie 4 lata Polska się rozwija a wcześniej ruina?

 • ochujek

  Oceniono 33 razy 25

  Rozwija się? Nawet budowy dróg wyhamowały. Ceny materiałów poszły górę o 50%. Żywność drożeje. Chyba uprawy pietruszki rozwijają się.

 • mcguirre

  Oceniono 39 razy 25

  Polska się dynamicznie rozwija od 1989 roku zakłamany Maliniaku a wy tylko odcinacie kupony od czyjejś pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX