Andrzej Dera o ułaskawieniu Marka Falenty: "Prezydent nie ulegnie i nie uległ"

Prezydent Andrzej Duda nie ulegnie szantażowi, a Marek Falenta na pewno nie zostanie ułaskawiony - zapewniał Andrzej Dera. - Niech pan Falenta pokaże wszystko na stół, co ma do pokazania - powiedział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta.

Andrzej Dera był jednym z gości ostatniego odcinka programu "Kawa na Ławę" na antenie telewizji TVN24. Polityk skomentował m.in. sprawę listów, które Marek Falenta pisał do prezydenta Andrzeja Dudy. 

Andrzej Dera o ułaskawieniu Marka Falenty. "Prezydent nie ulegnie i nie uległ"

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta zapewnił, że Marek Falenta nie zostanie ułaskawiony, a prezydent Andrzej Duda nie będzie działał pod dyktando szantażującego go biznesmena. 

- „[Prezydent -  przyp. red.] nie ulegnie i nie uległ. Pan Falenta nie został ułaskawiony. Niech pan Falenta pokaże wszystko na stół, co ma do pokazania. Pół roku wcześniej pan Falenta w wywiadzie opublikowanym w prasie mówił, że to był jakiś bliski współpracownik Tuska i swoją opowieść snuł. Tak samo wiarygodne jak to, że teraz mówi, że Kaczyński jest w to zamieszany. Prawda jest taka, że do dzisiaj nikt nie wie, gdzie są pozostałe taśmy, o których się mówi. Ułaskawiony na pewno nie będzie - powiedział Andrzej Dera.

Marek Falenta domaga się ułaskawienia. Pisał m.in. do premiera i prezydenta

Przypomnijmy, że Marek Falenta został skazany za zlecenie nielegalnego nagrywania rozmów polityków i biznesmenów, czego wynikiem była tzw. afera taśmowa. W wiezieniu ma spędzić dwa i pół roku. Chcąc uniknąć odbycia kary, uciekł do Hiszpanii. Został tam jednak złapany i przetransportowany do Polski. Zanim to się stało, wysyłał listy do polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością - m.in. do prezydenta Andrzeja Dudy, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Listy Marka Falenty do przedstawicieli obozu rządzącego publikowały m.in. "Rzeczpospolita" i "Gazeta Wyborcza". 

Więcej o:
Komentarze (62)
Andrzej Dera o ułaskawieniu Marka Falenty: "Prezydent nie ulegnie i nie uległ"
Zaloguj się
 • yaspiman

  Oceniono 23 razy 19

  "Prezydent nie ulegnie i nie uległ"
  ale dzielny budyń, nawet falenty sie nie boi. zdumiewające bohaterstwo. zasłużył sobie na jakiś pomnik, albo kilka.

 • marymania

  Oceniono 18 razy 16

  Falenta, nic im nie dawaj! Będzie jak z nagraniami stanowiącymi dowód w sprawie straszydła. Się połamią i się porysują.
  Czekaj spokojnie i dostaniesz w nagrodę Order Orła Białego od Maliniaka.

 • stefan4

  Oceniono 12 razy 10

  To trochę jak w pokerze: na stole leży lupa szmalu i wtedy PiS mówi ,,sprawdzam'' -- ale z duszą na ramieniu, bo mimo usiłowań nie udało się podejrzeć kart Falenty i nie wiadomo, czy nie ma karety...

  Jednak w razie czego można przecież w jedną noc sejmowo-senacko-prezydencką zmienić zasady gry i ogłosić, że wszystkie karety są z przekrętu VATowskiego.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 9

  Taaa... Duda wyklęty... Dostanie wytyczne z bunkra dowodzenia pod Festung Nowogrodzka i od razu ułaskawi. A jak będzie trzeba to nawet in blanko.

 • saammm

  Oceniono 11 razy 9

  ha,ha, falenta będzie siedział, jak Dubieniecki, Kogut, Chrzanowski i inni PiSowcy...

 • zritah49

  Oceniono 11 razy 9

  Jak dera mówi, że nie będzie, to znaczy, że będzie.

 • kicunio1

  Oceniono 13 razy 9

  Niezłomny do ostatniego podpisu (nakazanego z centrali).

 • cleryka

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Dera,ale Pan naiwny,albo bałamutny. Falenta jak położy na stół wszystko co ma,to to nie ujrzy światła dziennego i zniknie w czeluściach tzw. sprawiedliwej prokuratury. Durny to Falenta nie jest,chyba i zrobił kopie tego co ma ewentualnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX