Jarosław Kaczyński straszy opozycją: Chcą rozbicia państwa. Co więcej, zabiorą to, co daliśmy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był jednym z gości zakończonego już Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" w Spale. W przeprowadzonej tam rozmowie z portalem Niezalezna.pl polityk stwierdził m.in., że opozycja ma "radykalnie gorsze kwalifikacje gospodarcze", a jej działania przypominają "działalność młodzieżowej grupy".
Zobacz wideo

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w trakcie pobytu w Spale w związku ze Zjazdem Klubów "Gazety Polskiej" udzielił wywiadu dla portalu Niezalezna.pl. W krytyczny sposób odniósł się do działań opozycji.

- Oni niczego, co mówią społeczeństwu, nie traktują poważnie. Może poza tymi planami dotyczącymi rewolucji obyczajowej i dotyczącymi rozbicia polskiego państwa, uczynienia z Polski strefy zamieszkiwania Polaków, bo to już nie będzie państwo polskie. To chyba rzeczywiście jest ich prawdziwy program, natomiast cała reszta, to są te dodatki. W pewnym momencie uznali, że kolejna sprzeczność w ich wypowiedziach, kolejna sprzeczność w ich narracji nie ma znaczenia.

- powiedział Jarosław Kaczyński.

 

- Trzeba ludziom wpierać, że oni mogą dać jeszcze więcej. Oczywiście nie mogą dać jeszcze więcej i nie dadzą. Co więcej, bez najmniejszej wątpliwości, zabiorą to, co zostało przekazane przez nas. I to i ze względu na swoje poglądy i interesy, ale także ze względu na to, że żeby to mogło funkcjonować, te wielkie transfery społeczne, to trzeba umieć rządzić. A oni nie potrafią rządzić - dodał.

Jarosław Kaczyński: Opozycja jak młodzieżowa grupa

Według prezesa PiS, wielu Polaków uważa, że opozycja "ma lepsze kwalifikacje w sferze gospodarczej".

- No proszę to w jakiś sposób zweryfikować poprzez fakty. Fakty wskazują na to, że mają nie tylko gorsze, a po prostu radykalnie gorsze kwalifikacje gospodarcze i w ogóle całe ich rządzenie to jest coś, co przypomina działalność takiej młodzieżowej grupy, chociaż oni nie są w młodzieżowym wieku. "Tutaj trochę piłki, tutaj trochę wina - a tutaj sobie może trochę porządzimy" - tak się nie da rządzić państwem - skomentował polityk.

Więcej o:
Komentarze (374)
Jarosław Kaczyński straszy opozycją: Chcą rozbicia państwa. Co więcej, zabiorą to, co daliśmy
Zaloguj się
 • benek231

  Oceniono 73 razy 63

  Kaczynski to nie tylko przestepca kryminalny - to takze wyjatkowo wredna szuja.

 • marc.pl

  Oceniono 65 razy 55

  Kaczyński to perfidna kanalia - ciągle wskazuje nowych wrogów i ciągle straszy. Na tym polega jego władza że prostym ludziom pomieszał w głowach swoimi fobiami.

 • mcguirre

  Oceniono 42 razy 34

  Podłe, cyniczne bydle. Trudno znaleźć mi inne słowa na skomentowanie słów tego człowieka. Skorumpował społeczeństwo i teraz jedzie na dalej na strachu i podziale. Tak polityka skończy się tragicznie, bo nie uczymy się na własnych błędach.

 • szczurkowo

  Oceniono 29 razy 27

  Trzeba nie lada wysiłku umysłowego, aby oddzielić prawdę od kłamstwa, realne poglądy od propagandy PiS-u. Jak na szybko się przeczyta ten artykuł, to można uwierzyć, że tak jest. Natomiast gdy zacznie się porównywać działania PiS i obecnej opozycji w przeszłości, to jednak PiS zabiera demokrację i daje nam rządy policyjne. Powoli zmienia kraj, krok po kroku,

 • k.gembiec

  Oceniono 29 razy 25

  Troche srebrnej, troche knf, troche glupkow w rządzie. No my to dopiero rzadzimy.

 • vito60

  Oceniono 28 razy 24

  Pissie umiejętności gospodarcze, to idiotyczny przekop Mierzeji i plany lotniska na 100 mln pasażerów rocznie. Za PO Polska przeszła przez światowy kryzys, wykonała ogromną robotę w infrastrukturze, zbudowała gazoport, stadiony na Euro ( załatwione przez PiS), sprowadziła sporo inwestycji obcego kapitału. Proszę podać jakąkolwiek dużą inwestycję zrealizowaną przez PiS przez prawie cztery lata rządów. Stepka rdzewieje, drogowcy uciekają z budów, auta elektryczne tylko w grafikach komputerowych, węgiel kupujemy od ruskich a energia odnawialna jest likwidowana. W szczycie koniunktury dług wzrasta. Jarek, obywatelu, nie pieprz bez sensu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX