"Zmyślać umie!" - spięcie między Macierewiczem a gen. Różańskim. Poszło m.in. o F-35

Gen. Mirosław Różański stwierdził, że dwa lata temu nie dość, że Antoni Macierewicz nie chciał kupić samolotów F-35 , to jeszcze zwolnił oficera, który zaproponował w jego obecności takie rozwiązanie. - (...) zmyślać [Różański] umie! - skomentował były szef MON.
Zobacz wideo

W piątek w TVN 24 gen. Mirosław Różański, prezes fundacji Stratpoints i były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, skomentował planowany zakup od Stanów Zjednoczonych samolotów F-35. Według niego Ministerstwa Obrony Narodowej nie stać w tym momencie na taką transakcję. Dodał, że jeszcze dwa lata temu ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nie uważał tego za dobry pomysł.

- Dotychczas niestety byłem w sytuacjach takich, kiedy jeden z moich podwładnych proponował takie rozwiązanie, żeby wprowadzić tego typu samolot na nasze uzbrojenie, został zwolniony ze stanowiska służbowego - powiedział gen. Mirosław Różański w "Faktach po Faktach". Wyjaśnił, że Antoni Macierewicz zwolnił oficera dwa dni po złożeniu przez niego takiej propozycji.

Macierewicz: Zmyślać umie!

Antoni Macierewicz odniósł się do tej wypowiedzi na Twitterze. "Różański wciąż nie nauczył się czym jest A2/AD, nie chciał bazy USA, wojsk OT, przesunięcia sił na wschód, ale zmyślać umie! Tymczasem to SPO z 2017, wprowadzone ówczesnym zarządzeniem MON, zakładało zakup F-35" - napisał.

Gen. Różański odpowiada: Pan nie potrafi przyznać się do nieprawdy

Gen. Mirosław Różański nie pozostał dłużny byłemu szefowi MON. Zapytał go na Twitterze, czy zmyślił sobie również wizytę Antoniego Macierewicza i Andrzeja Dudy w Dowództwie Generalnym w listopadzie 2016. "Przebieg tego spotkania jest w środowisku powszechnie znany, rozmawialiśmy szczerze jak oczekiwał Zwierzchnik SZ" - dodał.

"Różnica między nami jest taka, że ja przyznałem się do niezrozumienia skrótu, a Pan nie potrafi przyznać się do NIEPRAWDY o produkcji okrętów w Szczecinie, budowy śmigłowców z Ukrainą, agenturalnej działalności gen. Kraszewskiego i PORAŻKI we współpracy z Prezydentem RP" - dodał po kilku godzinach.

Więcej o:
Komentarze (255)
"Zmyślać umie!" - spięcie na Twitterze między Macierewiczem a gen. Różańskim. Poszło m.in. o F-35
Zaloguj się
 • rts44

  Oceniono 111 razy 101

  Nie daję wiary Antoniemu świrusowi smoleńskiemu!To pisior i powie prawdę tylko gdy się pomyli

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 89 razy 79

  Macierewicz, jako poważnie chory psychicznie jest twórcą wszelkich pozbawionych sensu wypowiedzi - a ten jego Smoleńsk to wydumane i chore, wyśnione w łóżku "prawdy".

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 81 razy 77

  To nie honor dla generała dyskutować z takim głąbem jak Antoni Macierewicz. Panie generale, proszę spuścić zasłonę milczenia nad tyn nieudacznikiem.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 73 razy 67

  Marszałek Polski po zakupie 50 niewidzialnych helikopterów jest już przekonany, że niewidzialne F35 wylądowały w Powidzu...

 • pwpafcio

  Oceniono 66 razy 64

  Gonić agenturę!
  Brawo Panie Generale!

 • lkolesio

  Oceniono 64 razy 56

  Nie rozumiem po co gen.Różański polemizuje z tym esbeckim i ruskim agentem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX