Andrzej Duda reaguje na krytykę porozumienia z USA. "Proszę wszystkich krzykaczy o spokój"

Prezydent Andrzej Duda odrzucił zarzuty, że porozumienia z Amerykanami są niekorzystne finansowo dla Polski. Podczas wizyty w Nevadzie prezydent powiedział, że polskie władze robią wszystko by w jak największym stopniu realizować interesy rzeczpospolitej. Wezwał tez krytyków by się uspokoili.
Zobacz wideo

Andrzej Duda wyraził przekonanie, że część krytyki jaka pojawia się w kraju wynika z faktu, że nie wszyscy są zadowoleni z tego, że Polska podpisuje porozumienia z Amerykanami. - Dbamy o interesy Polaków, także pod względem finansowym. Ale chcemy mieć to co najlepsze, a to co najlepsze oferowane jest w Stanach Zjednoczonych - powiedział prezydent. Podkreślił, że w wielu przypadkach zawierane z USA porozumienia stanowią dopiero wstęp do negocjacji cenowych.

Bardzo proszę wszystkich krzykaczy o spokój a opinię publiczną o spokojne podejście do tego bo negocjujemy z dużym rozsądkiem pamiętając by w jak największym stopniu zabezpieczyć interesy Polski i Polaków

- dodał. Prezydent Duda ocenił, że prezydent Donald Trump zachowuje się lojalnie wobec Polski i jego administracja dotrzymuje danego słowa. - Myśmy wielokrotnie w historii byli oszukiwani. Jak do tej pory moje doświadczenie ze współpracy z panem prezydentem Donaldem Trumpem i jego współpracownikami jest dobre - mówił prezydent dodając, że w relacjach z partnerami bardzo ważna jest lojalność.

Spotkanie z technologicznymi gigantami

W niedzielę Duda rozpoczyna wizytę w Kalifornii. Będzie to ostatni etap podróży pary prezydenckiej po Stanach Zjednoczonych. Wcześniej Andrzej Duda wraz z małżonką był w Waszyngtonie, potem w Teksasie, a w sobotę w Nevadzie. Późnym wieczorem polskiego czasu prezydent przyjedzie do położonego niedaleko San Francisco miasta San Jose. Spotka się z mieszkającymi w Kalifornii Polakami, a w programie uroczystości przewidziano wręczenie odznaczeń państwowych.

Z kolei w poniedziałek prezydent będzie spotykał się z biznesmenami, którzy pracują w rejonie San Francisco i w Dolinie Krzemowej. Dzień rozpocznie od spotkania z liderami nowych technologii, by nieco później otworzyć polsko-amerykańskie forum. Prezydent spotka się także z szefami światowych gigantów informatycznych - You Tube’a oraz Google’a. Będzie też rozmawiał z polskimi inżynierami, którzy pracują dla Google. Późnym wieczorem w poniedziałek prezydent odleci do kraju.

Więcej o:
Komentarze (601)
Andrzej Duda reaguje na krytykę ws. porozumienia z USA. "Proszę wszystkich krzykaczy o spokój"
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 175 razy 163

  Pan panie Duda jest jednym z największych krzykaczy jakich słyszałem. Drze pan mordę przy byle okazji, jakby pana ktoś obdzierał za skóry. Ponadto ten idiotyczny "budyniowy" uśmiech i molierowskie gesty mieszczanina, udającego szlachcica. Ohyda.

 • seboc

  Oceniono 91 razy 85

  Dla prosbe Pana Prezydenta mam w odpowiedzi tradycyjne prawicowe pozdrowienie: spieprzaj dziadu.

 • ziggybam

  Oceniono 80 razy 74

  Proszę krzykaczy o spokój... powiedział najbardziej chamski krzykacz na urzędzie prezydenckim w UE. Nie ma jak pisia hipokryzja.
  #TylkoKasa

 • fakiba

  Oceniono 85 razy 73

  Duda robi wszystko żeby nie podpaść Ameryce i dlatego pcha miliardy do ich kieszeni beż żadnego offsetu

 • mcguirre

  Oceniono 71 razy 67

  Adrianku, znowu łyknęliscie to co wam Trump podrzucił. Ten gość szykuje wojnę na bliskim wschodzie, w którą nas wciągnie bo potrzebne będzie mięso armatnie. Konsekwencje będą potężne i długotrwałe. Ciesz się dalej imbecylu.

 • f451

  Oceniono 70 razy 64

  Zamiast wyjaśnień dotyczących cen i negocjacji dostaliśmy odpowiedź która jest zwyczajnie chamska.... Z reguły dzieje się tak gdy interlokutor nie ma merytorycznych argumentów w dyskusji...
  Po prostu ręce opadają....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX