Antoni Macierewicz o wyroku skazującym Tomasza Arabskiego: To poziom kradzieży na straganie

Antoni Macierewicz stwierdził, że wyrok dziesięciu miesięcy w zawieszeniu na dwa lata, który usłyszał Tomasz Arabski, jest "skandaliczny i uwłaczający". - To poziom kradzieży na straganie - powiedział.
Zobacz wideo

Antoni Macierewicz o wyroku sądu skazującym Tomasza Arabskiego mówił w Polskim Radiu 24. - Uważam, że to wyrok skandalicznie niski. Niestety prokuratura żądała, żeby był to wyrok w zawieszeniu, a nie wyroku bezwzględnego więzienia.

Jak dodał, dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata to "poziom kradzieży na straganie". - Nawet wyższe kary zapadają w takich przypadkach - powiedział były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz o skazaniu Arabskiego: Wyrok jak za kradzież na straganie

W podobnym tonie był utrzymany wywód Antoniego Macierewicza podczas jego sobotniego wystąpienia na zjeździe klubów "Gazety Polskiej". Jak stwierdził, sam wyrok do sukces "rodzin smoleńskich". - Wymiar sprawiedliwości robił wszystko, żeby do skazania winnych za dramat smoleński nie doszło. Dwukrotnie prokuratura umarzała tę sprawę. Gdyby nie upór rodzin smoleńskich, sprawa Tomasza Arabskiego i innych z nim współpracujących w ogóle by się nie znalazła na wokandzie - powiedział. - To jest wyrok skandaliczny, to jest wyrok uwłaczający. Trzeba sobie zdać sprawę, o czym mówimy. Tego przestępstwa nie można popełnić nieświadomie, on (Tomasz Arabski - red.) świadomie naraził na niebezpieczeństwo pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, prezesa Kurtyki i wszystkich innych, którzy polecieli i tam zginęli - powiedział.

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał Tomasza Arabskiego winnym niedopełnienia obowiązków w zakresie organizacji wylotu polskiego przedstawicielstwa do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku. Arabski został nieprawomocnie skazany na dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Więcej o:
Komentarze (293)
Antoni Macierewicz o wyroku skazującym Tomasza Arabskiego: To poziom kradzieży na straganie
Zaloguj się
 • waldekan

  Oceniono 111 razy 103

  Na Ciebie Antoni, też przyjdzie czas. Mam nadzieję, iż niedługo odpowiesz za sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy na tych Twoich pseudonaukowców. I nie bedą to zawiasy.

 • glencok

  Oceniono 84 razy 80

  Ty gnoju o kradzieży mówisz? A twoja pseudokomisja za ileś milionów z naszych podatków? W składzie głąby bez pojęcia o katastrofach lotniczych i podważanie wyników prawdziwej komisji wypadków lotniczych. Zamknij się raz na zawsze pajacu

 • remul

  Oceniono 83 razy 75

  W kancelarii pana Prezydenta za wizytę odpowiadali panowie Duda i Sasin. To nie Arabski zaplanował lot tylu kluczowych ludzi (ze względu na stanowiska) w jednym samolocie. To mogło się zdarzyc tylko w Polsce.

 • krosno_plete

  Oceniono 71 razy 63

  Mówi to człowiek, który zdekonspirował naszych agentów raportem o likwidacji WSI. Mówi to człowiek, który za pomocą podkomisji smoleńskiej przez ładnych kilka lat skakał po grobach zmarłych opowiadając bzdury na temat katastrofy lotniczej. Mówi to człowiek, który.....jest chory. Naprawdę chory.

 • christomoltisanti

  Oceniono 59 razy 57

  Będziesz siedział towarzyszu Macierenko! Kiedyś ten kraj się obudzi !

 • Mariola Krzanowska

  Oceniono 65 razy 57

  Sklerotyk zapomniał kto naprawdę odpowiada za przygotowania. Nazwiska Sasin i Duda nic mu nie mówią.

 • june-of-44

  Oceniono 64 razy 56

  Przeprasza pana: kiedy będę mogła przeczytać raport techniczny z zamachu smoleńskiego? czekam, czekam już odcisków na d*** dostałam a ciągle nie ma tak bardzo zapowiadanego raportu.
  A może go nie ma i nigdy nie będzie?

 • polakadam

  Oceniono 58 razy 52

  Dziesiątego kwietnia, była to sobota/ leciała, do Rosji pis-owska ciemnota./ Prezydent Kaczyński, nadęty jak dynia/ razem z przyjaciółmi ruszył do Katynia./ Byli kombatanci z różnych części świata/ co w 40-tym roku mieli po dwa lata,/ trochę generałów, klechów parunastu,/ aktor, suwnicowa i posłów dwunastu./ Nie widać lotniska, mgła niebo pokrywa,/ prezydent Kaczyński z fotela się zrywa./ Pilot chce zawracać, Kaczor rozkazuje:/ jesteśmy spóźnieni, niechże pan ląduje./ Jeśli delegacja wyląduje cała,/ masz pan już w kieszeni stopień generała./ Krząta się załoga pana Protasiuka,/ ni chu... nie widzi, chociaż pasa szuka./ Z tyłu samolotu krzyczy Krzysztof Putra:/ jak tak będziem lecieć nie zdążym do jutra!/ Przed dziewiątą rano nadszedł taki czas-/ Tupolew Kaczora przypier..... w las !//

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX