Jarosław Kaczyński odniósł się do filmu Vegi: Przygotowanie do wielkiego hejtu, wielkiego ataku

Jarosław Kaczyński podczas spotkania klubów "Gazety Polskiej" w Spale zagrzewał klubowiczów do uczestnictwa w kampanii wyborczej. Uczulał też swoich sympatyków w związku z rzekomymi atakami na Prawo i Sprawiedliwość. Jednym z nich ma być nowy film Patryka Vegi.
Zobacz wideo

W sobotę Jarosław Kaczyński przyjechał do Spały, gdzie odbywał się XIV Zjazd Klubów "Gazety Polskiej". Tłumaczył swoim sympatykom zasady działania "mechanizmu" polegającego na "wmawianiu ludziom, że dzieje się coś złego i za wszystkim stoi Prawo i Sprawiedliwość". - Ten mechanizm działa w trudniejszej sytuacji, bo wtedy oni praktycznie mieli wszystko, bo tak naprawdę też telewizję publiczną. Dzisiaj już tak nie jest, ale on działa w dalszym ciągu - powiedział Kaczyński.

Jarosław Kaczyński komentuje zapowiedź filmu Patryka Vegi "Polityka"

Prezes PiS odniósł się następnie do zapowiadanego filmu Patryka Vegi "Polityka". Filmu jeszcze nie ma, a już stał się popularny, m.in. dzięki scenie zainspirowanej sejmowymi wystąpieniami Krystyny Pawłowicz. - Mamy do czynienia z coraz jawniejszym, coraz wyraźniej pokazywanym - pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi - hejtem czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty albo fakty są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówił w Spale Kaczyński.

Później polityk stwierdził, że wokół filmu (Vegi - red.) toczy się "kampania reklamowa", która ma pokazać polityków jego ugrupowania jako "ludzi złych i zdemoralizowanych". - Ludzi, którzy nie służą Polsce, ludzi, którzy w gruncie rzeczy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw. Tego rodzaju działań będzie bardzo wiele - przestrzegał.

Jarosław Kaczyński w Spale: Reagujemy na zło i je eliminujemy

Szef partii przyznał, że jego obóz polityczny "nie składa się z aniołów" i "nie ma na świecie obozu politycznego, który składałby się z aniołów". - Są tam grzesznicy, tylko my tych grzeszników karzemy. Tam, gdzie jest to możliwe, poprzez represje, które można zastosować na podstawie statutu. Tam, gdzie doszło do przekroczenia albo przynajmniej do poważnego prawdopodobieństwa przekroczenia prawa karnego, tam wchodzi prokurator. Krótko mówiąc, nie żyjemy w stanie świętości, bo święci się rzadko zdarzają, ale na zło reagujemy i je eliminujemy - stwierdził Kaczyński. 

Podczas swojego przemówienia prezes PiS wyznaczył też zadanie członkom klubów "Gazety Polskiej" na czas kampanii wyborczej. Zwrócił się do nich, by "dotarli do ludzi". - Dotarcie do każdego człowieka, do każdej parafii, do każdej gminy - to będzie nasze ogromne zadanie - stwierdził polityk.

Więcej o:
Komentarze (599)
Jarosław Kaczyński na spotkaniu klubów "GP" odniósł się do filmu Vegi. "Wielki hejt, wielki atak"
Zaloguj się
 • jag63

  Oceniono 167 razy 151

  "Mieczem walczyłeś, od miecza zginiesz."
  Zdziwiony ?

  Idziemy po was pisiory,
  Bójcie się.
  Płakać po was nie będziemy.

  .

 • hen-live

  Oceniono 149 razy 137

  Obłudny,fałszywy srebrny deweloper z Żoliborza. Skłócił naród aby tylko utrzymac się przy żłobie.

 • bydgoszczanka63

  Oceniono 139 razy 123

  Skoro "Dobra Zmiana" jest rzeczywiście tak dobra, to nie powinna się niczego obawiać - skąd zatem ten popłoch w szeregach PIS? Prezes dobrze wie, że Polaków nie da się mamić w nieskończoność

 • Teresa Michniewska

  Oceniono 115 razy 101

  Jak zwykle kaczyński straszy i uprzedza swój elektorat ( czytaj ciemnogród) Jak zyję tyle lat to nie
  pamietam tak mściwego polityka.Pamietam go
  z 1968 roku już wtedy zapowiadał się na ...
  kazdy sobie dopisze co chce.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 109 razy 93

  Balbina narobiła w pampersa. Jeszcze trochę pisaur porządzi i będzie można ten kraj zaorać i posadzić ziemniaki na frytki.

 • ar.co

  Oceniono 133 razy 85

  Ciekawe, że film ma być o całej "klasie politycznej", a tylko pisiory mają pełne gacie.

 • maciek76

  Oceniono 94 razy 84

  Atak na Kościół atakiem na Polskę. Atak na Partię atakiem na Polskę. Ballada o odrąbywaniu rąk?

 • jurek4491

  Oceniono 95 razy 81

  Jeszcze jedna taka kadencja jak obecnie i w Polsce zapanuje faszyzm .

 • czepny

  Oceniono 92 razy 78

  Fakty się liczą Panie Kaczyński - kiedyś będziesz zeznawał na temat Srebrnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX