Gowin o możliwej nowej koalicji. "Dla mnie naturalnym partnerem do wyborów jest Kukiz'15"

Wicepremier Jarosław Gowin bierze pod uwagę koalicję z ruchem Kukiz'15 przed jesiennymi wyborami. Minister nauki zdradził, że toczą się w tej sprawie wstępne rozmowy.
Zobacz wideo

Minęło kilka tygodni od wyborów do Parlamentu Europejskiego i coraz większego rozpędu nabiera kampania przed kolejnym plebiscytem. Trwają rozmowy o programach i potencjalnych sojuszach. Opozycja zastanawia się nad kształtem ewentualnej koalicji, ale także ekipa rządząca zastanawia się nad potencjalnymi sojusznikami. Wicepremier Jarosław Gowin został o to zapytany na antenie Polsat News.

- Ja nie ukrywam od 3,5 roku, że dla mnie naturalnym, pierwszym partnerem do wyborów jest ruch Kukiz'15. Ale podkreślam od wyborów europejskich, że nie wykluczałbym także współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym - powiedział minister. 

Dopytywany Gowin przyznał, że stosunki między PSL-em a partią rządzącą "były nie do końca serdeczne", ale on sam "zawsze dobrze mówił o Władysławie Kosiniaku-Kamyszu".

Gowin: Trwają rozmowy z Kukiz'15

Gowin zdradził, że trwają rozmowy na temat "połączenia sił" i wspólnych list z Kukiz'15. - Ale te rozmowy są w bardzo wstępnej fazie - dodał.

Powiedział, że to nie to samo, co "wchłonięcie" ruchu Kukiz'15 i to "nie wchodzi w grę".- Myślę, że Paweł Kukiz jest postacią bardzo suwerenną, bardzo samodzielną w myśleniu i działaniu, natomiast wspólne listy - być może jest to wariant do rozwiązania. Ale nic nie jest przesądzone - stwierdził. 

Więcej o:
Komentarze (113)
Jarosław Gowin: Dla mnie naturalnym partnerem do wyborów jest Kukiz'15
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 31

  Nie ukrywajmy faktu, że pana Gowina kręgosłup jest w skali światowej ewenementem. Salto z potrójnym rozkrokiem to jego ulubiony numer.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 34 razy 30

  70% emerytów, 70% wieśniaków i 70% ludzi z podstawowym wykształceniem... i Kukiz
  Toto rządzi Polską!

 • justas32

  Oceniono 26 razy 24

  Polska to jedyny kraj gdzie zdanie ameb jest cytowane w gazetach ...

 • 2stan13

  Oceniono 30 razy 24

  Jak to mawiali drzewiej nasi przodkowie, "wart Pac pałaca, a pałac Paca" - tylko jedyne co nie ma znaczenia, to który z nich staje za Paca, a który za pałac, a może obaj to po prostu PAJACE!

 • nanabun

  Oceniono 21 razy 21

  Kukiz pasuje. Jest taką samą szmatą bez honoru jak Gowin.

 • sylvek100

  Oceniono 23 razy 21

  " Dla mnie naturalnym partnerem jest Kukiz " odważna wypowiedz w naszym homofobicznym społeczeństwie.

 • wojtek2784

  Oceniono 21 razy 21

  Celebryta Kukiz szuka ratunku aby utrzymać się w polityce, choćby jako wisielec, na pasku Naczelnika IV RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX