Patryk Vega pokazał fragment nowego filmu "Polityka". Zadedykował go Krystynie Pawłowicz

Niedługo premiera nowego filmu Patryka Vegi pt. "Polityka", który już na etapie zapowiedzi nie spodobał się Krystynie Pawłowicz. Posłanka PiS stwierdziła, że produkcja ma "ustawić" wynik wyborów. Reżyser odpowiedział Pawłowicz nagraniem - poza serdecznymi pozdrowieniami udostępnił też fragment filmu, który jasno wskazuje - w "Polityce" zobaczymy postać inspirowaną rzutką polityk.

W czwartek gruchnęła wieść, że reżyser Patryk Vega kończy prace nad swoim najnowszym filmem "Polityka". Jak sama nazwa wskazuje, ma on traktować o tym, co dzieje się m.in. na Wiejskiej i wśród politycznych elit. W rozmowie z Onetem Vega utrzymywał, że mimo prób utrzymania scenariusza w tajemnicy, ten "został przechwycony".

Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów

- mówił Patryk Vega w rozmowie z portalem, dodając, że miał być namawiany do przesunięcia daty premiery (zaplanowano ją na 6 września). Termin premiery zbiega się z gorącym przedwyborczym okresem w Polsce - najwcześniej w październiku odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.

Według nieoficjalnych informacji Onetu scenariusz miał trafić już do polityków Prawa i Sprawiedliwości i "wywołał przerażenie".

Nowy film Patryka Vegi. Pawłowicz: Ma "ustawić" wynik wyborów

Do tych rewelacji odniosła się na Twitterze Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, pisząc, że Vega "już straszy", a sam film ma "ustawić wynik wyborów".

Kolejny reżyser po panach Sekielskich, tym razem Patryk Vega od "mocnych" filmów obyczajowych, za pośrednictwem Onetu już straszy, że tuż przed wyborami we wrześniu pokaże film - swoją "prawdę o politykach". Byśmy widzieli na kogo głosować, a na kogo nie. Film ma "ustawić" wynik wyborów

- stwierdziła Pawłowicz.

Odpowiedź Vegi na zarzuty posłanki PiS. Pawłowicz "wystąpi" w jego filmie

Zareagował na to sam Patryk Vega, który na Facebooku przesłał jej "serdeczne pozdrowienia" wraz z fragmentem swojego filmu "Polityka". Po krótkiej zapowiedzi Vega przesuwa kamerę na ekran, gdzie można zobaczyć scenerię znaną z Sejmu, a na mównicy akurat stoi aktorka przypominająca Pawłowicz.

To jest wasz koniec, koniec bezczelnych zdrajców, niemieckich szmat

- tymi słowami zaczyna się wiązanka wyrzucana przez aktorkę. Nawiązań do niektórych wystąpień Pawłowicz jest więcej - postać z filmu wykrzykuje "cicho myszko agresorko", a przecież tak posłanka PiS nazywała Kamilę Gasiuk-Pihowicz (aczkolwiek zrobiła to na komisji, nie na sali plenarnej). 

Vega tym ruchem jednocześnie ujawnił coś więcej o swoim filmie - wcześniej zastrzegał, że chce utrzymać jak najwięcej w tajemnicy.

Więcej o: