Wybory do Sejmu. PiS zwiera szyki. Szydło i Brudziński będą kierować sztabem wyborczym

Joachim Brudziński został szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, a Beata Szydło - szefową rady sztabu. Nowe role rozdano na posiedzeniu komitetu partii w związku z przygotowywaniami do jesiennych wyborów parlamentarnych.
Zobacz wideo

O przydzieleniu nowych ról w PiS przed kampanią do jesiennych wyborów parlamentarnych poinformowała nowa rzeczniczka partii, Anna Czerwińska. - Na szefa rady sztabu wyborczego PiS została powołana Beata Szydło. Szefem sztabu wyborczego PiS został Joachim Brudziński - powiedziała  po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w Warszawie.

Brudziński i Szydło będą dowodzili komitetem wyborczym PiS

Wcześniej zadecydowano, że do rady sztabu wyborczego będą należeć europosłowie z najlepszymi wynikami wyborczymi. Mieli je właśnie Beata Szydło (najlepszy wynik w kraju) i Joachim Brudziński (lider listy PiS w okręgu zachodniopomorskim). Komitet polityczny PiS zatwierdził też decyzje o powołaniu Anity Czerwińskiej na rzeczniczkę prasową partii i Radosława Fogiela jako zastępcy.

W ostatnich dniach Prawo i Sprawiedliwość intensywnie przygotowuje się do kampanii wyborczej przed wyborami do Sejmu. Na początku tygodnia poinformowano, że w lipcu partia zaprezentuje nowy program i propozycje wyborcze. W środę odbył się komitet wykonawczy, a na piątek zaplanowano wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni tego roku. Ich dokładny termin nie został jeszcze ogłoszony, ale może do nich dojść najwcześniej 13 października.

Więcej o: