Wybory do Sejmu. PiS zwiera szyki. Szydło i Brudziński będą kierować sztabem wyborczym

Joachim Brudziński został szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, a Beata Szydło - szefową rady sztabu. Nowe role rozdano na posiedzeniu komitetu partii w związku z przygotowywaniami do jesiennych wyborów parlamentarnych.
Zobacz wideo

O przydzieleniu nowych ról w PiS przed kampanią do jesiennych wyborów parlamentarnych poinformowała nowa rzeczniczka partii, Anna Czerwińska. - Na szefa rady sztabu wyborczego PiS została powołana Beata Szydło. Szefem sztabu wyborczego PiS został Joachim Brudziński - powiedziała  po zakończeniu posiedzenia komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które odbyło się w Warszawie.

Brudziński i Szydło będą dowodzili komitetem wyborczym PiS

Wcześniej zadecydowano, że do rady sztabu wyborczego będą należeć europosłowie z najlepszymi wynikami wyborczymi. Mieli je właśnie Beata Szydło (najlepszy wynik w kraju) i Joachim Brudziński (lider listy PiS w okręgu zachodniopomorskim). Komitet polityczny PiS zatwierdził też decyzje o powołaniu Anity Czerwińskiej na rzeczniczkę prasową partii i Radosława Fogiela jako zastępcy.

W ostatnich dniach Prawo i Sprawiedliwość intensywnie przygotowuje się do kampanii wyborczej przed wyborami do Sejmu. Na początku tygodnia poinformowano, że w lipcu partia zaprezentuje nowy program i propozycje wyborcze. W środę odbył się komitet wykonawczy, a na piątek zaplanowano wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS.

Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni tego roku. Ich dokładny termin nie został jeszcze ogłoszony, ale może do nich dojść najwcześniej 13 października.