Patryk Vega kręcił tajny film o politykach. "Scenariusz przechwycony". Nieoficjalnie: trafił do PiS

Patryk Vega nakręcił kolejny film - tym razem dotyczy polityków. Dotąd produkcja utrzymywana była w tajemnicy, a premierę będzie mieć 6 września. - Kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów - przekonuje reżyser w rozmowie z Onetem.
Zobacz wideo

W rozmowie z Onetem reżyser Patryk Vega ujawnił, że pracuje nad nowym filmem "Polityka". Dotąd jego produkcja była utrzymywana w tajemnicy, a premiera zaplanowana jest na 6 września. Jak sama nazwa wskazuje, reżyser m.in. "Pitbulla" i "Kobiet mafii" weźmie na warsztat polityków. Tłumaczył, że po prostu "nie ma bardziej kontrowersyjnego tematu" na ten moment.

Patryk Vega o nowym filmie. "Film uderzy w określone frakcje"

Jak wyjaśniał Patryk Vega, zastosował wszystkie możliwe sposoby, by informacje o filmie nigdzie nie wyciekły - realizowano go pod innym tytułem, na planie obowiązywał zakaz robienia zdjęć. Mimo tego ktoś miał wykraść scenariusz.

Scenariusz został przechwycony, a ja już kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów

- mówił Onetowi Patryk Vega, dodając: - Namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano różne intratne propozycje.

Nieoficjalnie: Scenariusz filmu Vegi trafił do PiS. "Wywołał przerażenie"

Nieprzypadkowo premiera przypadnie na gorący okres przedwyborczy - w październiku lub listopadzie odbędą się wtedy w Polsce wybory do parlamentu. Ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego przebiegały częściowo w rytm wydarzeń zapoczątkowanych przez film braci Sekielskich o księżach pedofilach ("Tylko nie mów nikomu").

Czy w przypadku "Polityki" Patryka Vegi będzie tak samo? Reżyser na razie ujawnia niewiele, nawet zarysów fabuły, jak i obsady filmu. Zapowiada jedynie bezkompromisowe podejście do tematu oraz że inspirował się prawdziwymi wydarzeniami.

Z nieoficjalnych informacji Onetu wynika, że scenariusz filmu trafił w ręce polityków PiS i wywołał wśród nich prawdziwe przerażenie

- czytamy, a portal wskazuje też, że Vega miał otrzymywać propozycje nastawione na to, by przesunąć datę premiery. Miały być to obietnice wsparcia finansowego dla jego przyszłych przedsięwzięć. Obecnie Vega kończy montaż filmu w Azji.

Więcej o:
Komentarze (269)
Wybory parlamentarne 2019. Nowy film Patryka Vegi 6 września. Reżyser: Są próby nacisku. Namawiano mnie do przesunięcia premiery
Zaloguj się
 • eclipse23

  Oceniono 138 razy 86

  Społeczeństwo za mocno zbydlęcone katolicyzmem żeby samodzielnie rozumowało

 • ps11111ps

  Oceniono 97 razy 81

  Już jeden film mial zmienic wynik wyborow do europarlamentu. Nie zmienil. Tem tez nie zmieni. Chocby tysiac piosenkarzy nakrecilo 1000 piosenek o strasznych politykach tez to noc nie zmieni. Nawet jakby w M Jak Milosc wplatali watki o skorumpowanych politykach tez nic sie nie stanie. Ludzie sa zabetonowani w swojej glupocie

 • si.vis.pacem.para.bellum

  Oceniono 70 razy 52

  Vega, nie bój nie wpłynie na wynik wyborów. Ni ku... nie wpłynie na wynik wyborów. Nawet gdyby kaczyński publicznie zrobił loda maciarowi. Mamy po prostu kilka milionów prostytutek w naszym narodzie które głosują za kasę. Teraz też zagłosują na pis choćby nie wiem co. Z ku... nie wygrasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX