Tomasz Siemoniak o planowanych zakupach F-35: Dla propagandy poświęca się prawdę i strategię

Tomasz Siemoniak w rozmowie z Gazeta.pl ocenił, że polska armia ma bardziej pilne potrzeby niż zakup myśliwców F-35. Były szef MON podkreślił, że to świetny sprzęt, ale priorytetem powinny być nowoczesne systemy obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej. Tymczasem Donald Trump w krótkim przy okazji spotkania z polską delegacją w USA miał powiedzieć, że "świętujemy fakt, że Polska będzie kupować F-35, jedne z najlepszych samolotów bojowych na świecie".
Zobacz wideo

Polska planuje kupić od USA 32 myśliwce F-35. We wtorek Mariusz Błaszczak zapoznał się z możliwościami bojowymi myśliwców wielozadaniowych F-35. Szef resortu obrony odwiedził bazę sił powietrznych Eglin na Florydzie, która jest głównym ośrodkiem szkoleniowym dla tych nowoczesnych maszyn. Minister wyraził przekonanie, że zakup F-35 znacznie podniesie zdolności polskiego lotnictwa. Daty zakupu myśliwców nie jest znana, Błaszczak stwierdził, że to kwestia "niezbyt wielu lat".

Siemoniak o F-35: Bardziej potrzebny jest system obrony przeciwrakietowej

Tomasz Siemoniak w rozmowie z Gazeta.pl jest jednak sceptyczny co do planów MON. Jak stwierdził w rozmowie z Piotrem Maślakiem, "bardziej potrzebny jest nam nowoczesny system obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej Patriot". Były szef MON zwrócił też uwagę na ogromne koszty takiej transakcji, które idą w dziesiątki miliardów złotych. Siemoniak zwrócił też uwagę na fakt, że nie wiadomo, czy mamy całe zaplecze niezbędne, by korzystać z tych samolotów. 

Więcej o:
Komentarze (245)
Tomasz Siemoniak o planowanych zakupach F-35: Dla propagandy poświęca się prawdę i strategię
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 44 razy 34

  Na razie "są plany" i listy intencyjne.
  Te samoloty zobaczycie jak śnieg w lecie.
  Ile listów podpisał Macierewicz?
  Ile konferencji prasowych zrobił na ten temat?
  Ile razy "Wiadomości" informowały o tym jak wojsko wstaje z kolan?

  G*nwo zobaczycie nie F-35]
  bo to jest zwykły spektakl
  - igrzyska dla tępej tłuszczy.

 • justas32

  Oceniono 37 razy 27

  Polska armia leży, polska doktryna obronna leży, polskie możliwości obronne leżą. Suweren szczęśliwy - PiS wygrywa następne wybory ...

 • realistas

  Oceniono 41 razy 21

  Dla chorych nie będzie na leki, a dla nauczycieli na podwyżki. Kupimy za to złom, którym dysponować będzie USA bo tylko oni mają techniczne możliwości obsługi samolotów.

 • lica79

  Oceniono 28 razy 18

  PIS od lat rozbraja Polskę, osłabia sojusze i ośmiesza Państwo przed partnerami z zachodu. Niestety kiedy "ciemny lud" obżarty kiełbachą wyborczą się obudzi będzie za późno

 • apopowski

  Oceniono 29 razy 17

  To jest własnie jest robienie loda jankesom, o tyle dziwne, że jeszcze trzeba za to zapłacić.

 • brzucho-prezesa

  Oceniono 23 razy 17

  Absolutnie się zgadzam. Przydałyby się setki myśliwców, jeśli już. 32 F-35 nic nie zmienia. Za to powinnismy mieć obronę przeciwrakietowa, przeciwlotnicza i wreszcie mieć jakieś wojska rakietowe. Nie potrzeba nam 32 ofensywnych, wielozadaniowych myśliwców. Chyba, że dla szpanu. :/

 • tetradrachma

  Oceniono 13 razy 9

  Żadnej hołocie nie wolno ufac, a polskiej szczególnie. Nasza polityka, na przestrzeni wieków kształtowana była (z małymi wyjątkami B. Chrobry, Batory, Paderewski) przez hołote. Z samej definicji wynika, że jest ciemna, niedouczona i sprzedajna. Ciekawe, "za co" tzn. za jakie "ustępstwa" będzie załatwiony deal.

 • jrb11

  Oceniono 20 razy 8

  Nie poswieca sie miliardy dolarow na ktore Polska musi ciezko pracowac.
  To zwykla kryminalnosc rzadow bazujaca na chorobie zwanej wsciekla genetycznie zakodowana rusofobia podniecana przez zachod anglo-sasow i zydow od stuleci w ich obsesji pokonania Rosji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX