Były szef MSZ stwierdził, że "rządzą nami debile". Tarczyński: Won za Don czerwona zarazo!

"Won za Don czerwona zarazo! Sprzedawczyk" - tak Dominik Tarczyński odpowiedział na słowa byłego szefa MSZ Dariusza Rosatiego. Polityk PO wcześniej skrytykował partię rządzącą, nazywając ją "debilami". "I niestety naród bije im brawo. Do spółki z Putinem" - ocenił Rosati.
Zobacz wideo

Dotychczasowy europoseł PO Dariusz Rosati w wyborach nie uzyskał wystarczającej liczby głosów i w nadchodzącej kadencji PE nie obejmie mandatu deputowanego. Polityk, w przeszłości m.in. szef MSZ, jednak dalej udziela się w przestrzeni publicznej.

Komentując wpis dziennikarza "Gazety Wyborczej" o tym, że PiS "rozbroiło" polski wywiad, upubliczniając zbiór zastrzeżony, stwierdził:

Niestety, rządzą nami debile. I niestety, naród bije im brawo. Do spółki z Putinem.

Tarczyński odpowiada Rosatiemu: "Won za Don czerwona zarazo! Sprzedawczyk!"

Na taką krytykę obozu rządzącego zareagował jeszcze nie europoseł (dopiero po brexicie obejmie mandat) Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw zaczął od nazwania Rosatiego "komunistycznym donosicielem", który służy sowieckim interesom.

Won za Don czerwona zarazo! (...) Sprzedawczyk!

Dominik Tarczyński nawiązał też do informacji, jakie można znaleźć w Instytucie Pamięci Narodowej o przeszłości Rosatiego z czasów PRL. Polityk został zarejestrowany jako tajny współpracownik - kontakt operacyjny o pseudonimie "Buyer".

Więcej o: