Kolejni posłowie PO z pozwami ws. Srebrnej od Jarosława Kaczyńskiego. "Nie ustąpimy"

"Jest i pozew przeciwko nam od Jarosława Kaczyńskiego. Z jakiego powodu? Ponieważ, wraz z Marcinem Kierwińskim i Krzysztofem Brejzą zajmujemy się Srebrną" - napisał na Twitterze poseł PO Cezary Tomczyk. Sprawa wytoczona politykom Platformy Obywatelskiej przez prezesa PiS dotyczy ochrony dóbr osobistych.
Zobacz wideo

Do Sądu Okręgowego w Warszawie trafił pozew przeciwko politykom Platformy Obywatelskiej - Krzysztofowi Brejzie, Marcinowi Kierwińskiemu i Cezaremu Tomczykowi - o ochronę dóbr osobistych. Pozew skierował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak poinformował na Twitterze poseł Cezary Tomczyk, sprawa ma związek z wypowiedziami polityków PO na temat spółki Srebrna. "Nie ustąpimy. Wyjaśnimy sprawę do końca" - napisał Tomczyk.

W styczniu Krzysztof Brejza, Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk złożyli zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego.

- Okazuje się, że Jarosław Kaczyński jest deweloperem. Zgodnie z nowymi informacjami cały proces inwestycji rozpoczął się w 2017 roku, a stoi za nim Jarosław Kaczyński (...). Wszyscy są wobec prawa równi, dotyczy to też Jarosława Kaczyńskiego. Cała Polska usłyszała, że Jarosław Kaczyński od 2017 roku prowadzi działalność biznesową. To niezgodne z prawem - mówił wtedy Brejza.

Według Marcina Kierwińskiego, pozew został złożony przez Jarosława Kaczyńskiego "za pytania ws. Srebrnej" i za to, że politycy "śmieli" zawiadomić prokuraturę.

Kilka dni wcześniej o otrzymaniu pozwu przeciwko Krzysztofowi Brejzie poinformowała na Twitterze Dorota Brejza, prawniczka, żona parlamentarzysty.

"Jarosław Kaczyński pozywa Krzysztofa Brejzę za udział w konferencji i stawianie pytań w sprawie Srebrnej. Ten sam człowiek, który swoich oponentów wyzywa od zdradzieckich mord, kanalii, zarzuca udział w śmierci brata, mówi o ojkofobach i elementach animalnych. Jego uraża pytanie" - pisała w poniedziałek Dorota Brejza.

Doniesienia ws. spółki Srebrna

Sprawa dotyczy budowy dwóch wieżowców na gruntach należących do powiązanej z PiS spółki Srebrna. Inwestycję według "Gazety Wyborczej" miał zrealizować austriacki biznesmen Gerald Birgfellner, który twierdzi, że do tej pory nie otrzymał od Srebrnej wynagrodzenia za zleconą pracę.

W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że austriacki przedsiębiorca "żądał pieniędzy za prace, które były nieudokumentowane w żaden sposób", a wypłata pieniędzy dla niego była "wbrew prawu, wbrew ustawie o rachunkowości".

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (251)
Kolejni posłowie PO z pozwami ws. Srebrnej od Jarosława Kaczyńskiego. "Nie ustąpimy"
Zaloguj się
 • Kris P

  Oceniono 85 razy 71

  Na razie pozywa...
  Jak pisiornia wygra kolejną kadencję to na polecenie "dewelopera" będą od razu zamykać.

 • niko8472

  Oceniono 77 razy 69

  Pan prezes powinien cały gorszy sort pozwać..., najlepiej pozbawić praw obywatelskich.

 • bankier.1

  Oceniono 61 razy 49

  Piękne zdjęcie - mocno rozwinięta część szczękowo-żuchwowa i równie mocno cofnięta część mózgowa. W sam raz do atlasu o neandertalczykach.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 53 razy 47

  Kaczyński pozywa Platformę Obywatelską. Albo pewnie się czuje albo gra va banque.

 • chi-neng

  Oceniono 47 razy 41

  Wreszcie dobieraja mu sie do skory, a on wierzy w to, ze Zbychu - gangster PG-sprawieliwy i cala jego mafia, ktora obstawil sie z kazdej strony, 'ukreci im wszystkim glowy' na czas...
  Mam nadzieje, ze z zagranicy wyjda tym razem NAPRAWDE TASMY PRAWDY Falenty o Kaczynskim i jego calej mafii parajcej sie zdrada stanu i masowa produkcja zdrajcow Ojczyzny.

 • ewulka987

  Oceniono 42 razy 36

  Nie myślałam ,że dożyję czasów ,w których PODŁOŚĆ, OSZCZERSTWO ,NIENAWIŚĆ ,APARAT OPRESJI W RĘKACH RZĄDZĄCYCH to będą przymioty państwa i polskiego Kościoła. KACZYSTAN to państwo , gdzie nietykalny szeregowy poseł knuje wszelkimi dostępnymi sposobami jak zdobyć i utrzymać władzę i wmawiają suwerenowi ,że łamanie konstytucji ,prawa, ograniczanie demokracji to dla ich dobra. Żyjemy obecnie w MATRIXie, bo za 500+ "ciemny lud" zaprzedał swój honor, swoją wolność i ludzką PRZYZWOITOŚĆ .

 • kemor234

  Oceniono 43 razy 35

  Zamiast wyjaśnień, mamy atak.
  Meritum sprawy jakby się oddala. Przed wyborami "lud ciemny" będzie jedynie pamiętał, że
  KACZYŃSKI JEST WŚCIEKLE ATAKOWANY, BO OPOZYCJA NIE MA ŻADNEGO PROGRAMU ...

 • evergreen111

  Oceniono 37 razy 33

  Obrona przez atak... wielu przestępców tak robiło i robi nadal, jak widać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX