PiS ma już plan na wybory do parlamentu. Postawi m.in. na kobiety w średnim wieku

PiS nie zwalnia tempa, już opracowuje kolejne analizy na wybory, teraz parlamentarne. Partia Jarosława Kaczyńskiego ma przygotowane "dwa pasy" w Polsce, w których może zdobyć większe poparcie. Ma też postawić na przekaz skierowany do kobiet w średnim wieku i młodych osób - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".
Zobacz wideo

Jesienne wybory parlamentarne coraz bliżej, więc w przestrzeni medialnej pojawiają się doniesienia o tym, jakie plany na walkę o Sejm mają poszczególne partie. "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do map wyborczych, które szykuje Prawo i Sprawiedliwość, zarówno na wybory do Sejmu, jak i Senatu.

Oficjalnie PiS ma zapoczątkować kampanię 4-5 lipca, podczas kongresu, ale wciąż trwają analizy zwycięstwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jednak partia rządząca i jej analitycy nie pomijają poprzednich batalii - samorządowej z 2018 czy parlamentarnych z 2015 roku.

"DGP" podkreśla, że na takich mapach można zobaczyć, że PiS zwiększyło poparcie w aż 377 powiatach, gdy straciło w zaledwie trzech: Warszawie, Gdańsku i Sopocie. Na tym nie koniec - z analiz wynika, że PiS może poprawić wynik z wyborów do PE i na mapach są one jasno określone.

Wybory parlamentarne. PiS stawia na "dwa pasy" i kobiety w średnim wieku

Są to "dwa strategiczne pasy": jeden to zachód Polski z południa na północ, a drugi "orientacyjnie" przebiega wokół autostrady A1. Wskazano też "problematyczne" okręgi, w których kandydaci PiS mogą stracić mandaty.

To analiza geograficzna, ale jest też taka, która określa grupy wyborców, do których warto trafić. "Dziennik Gazeta Prawna" wylicza, że są to m.in. kobiety w średnim wieku, a także młodzi. Ta pierwsza grupa to potencjalny elektorat Koalicji Europejskiej, stąd też chęć jego odbicia, z kolei młodych PiS próbuje "wyciągnąć" z objęć partii wchodzących w skład Konfederacji.

Więcej o:
Komentarze (141)
Wybory parlamentarne. PiS ma analizy i plan. Celem "dwie strefy" i kobiety w średnim wieku
Zaloguj się
 • ona_ona_80

  Oceniono 46 razy 38

  Jestem kobietą w średnim wieku, i żeby skały sr.ały to na was zdrajcy nie zagłosuję!!!

 • dyskootantka

  Oceniono 38 razy 28

  Nasz naród tak ma, historia to pokazała. Mieliśmy w niej wielkie zwycięstwa ale i chwile upadu, kiedy zlikwidowano nam państwo na nasze własne życzenie. Rozbiory, Targowica, sąsiedzi chętnie skorzystają z naszej własnej głupoty. Kościół chętnie im pomoże, sam na tym skorzysta, jak kiedyś. Przecież PiS zbratał się z kościołem nie dlatego, że Jarek jest pobożny, tylko dlatego, że zobaczył, że to instytucja władna sterować ludem z ambon. To się też dzieje, czy tego chcemy, czy nie. Każda ręka podniesiona na kościół zostanie obcięta rękami tegoż ludu.

 • aronia0

  Oceniono 31 razy 25

  Jestem kobieta w srednim wieku i wolalabym glosowac na diabla niz na pis. Wszystkie moje znajome mysla tak samo. Kobiety (i to do tego w srednim wieku) to nie elektorat pis. Przede wszystkim sa madre i rozsadne. Po drugie, nie sa beneficjentami tych wszystkich plusow - dzieci dorosle, nie pobieraja emerytury, tylko pracuja i widza, ze z ich podatkow utrzymywane sa patologie. Nietrafiona diagnoza.
  A mlodziez nie zaglosuje na pis. Dla nich pis to banda zgrzybialych starcow i zdewocialych, brzydkich bab, ktorzy w ogole nie rozumieja mlodych i nie sa dla nich zadna alternatywa. Niestety, mlodzi ludzie albo w ogole nie uczestnicza w wyborach (tu klania sie fatalna polska szkola od 1989), albo glosuja na partie antyestablishmentowe lub na nowosci (vide Konfederacja czy Wiosna, nieraz Razem). Pis niech trzyma sie swojego elektoratu - malomiasteczkowych i wiejskich okregow, biednych i silnych ludowym katolicyzmem.

 • lina555

  Oceniono 30 razy 22

  PiS zdobędzie młode kobiety przez zmniejszenie dostępu do pediatrów, ginekologów, zakaz środków antykoncepcyjnych i zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 34 razy 22

  Jasne, pasy, stratégie i wielkie analizy....
  A potem jak się już policzyć głosy to na PiS zawsze głosuje 70% emerytów, 70 % wieśniaków i 70 % kolesi po podstawówce... Żelazny elektorat :-)

 • supermarjan

  Oceniono 29 razy 19

  >>skierowany do kobiet w średnim wieku i młodych osób
  chcesz rodzic dziecko bez glowy tylko po to zeby umarlo jeszcze w polowie w łonie? Głosuj na pis.
  pamietaj ze za rozwalenie konfederacji godek prawdopodobnie dostanie swoją nagrodę....

 • eva01

  Oceniono 25 razy 17

  A gdzie spełnione obietnice z 2015 roku ????? Kwota wolna od podatku dla WSZYSTKICH do 8000 zł Pracujący naród i emeryci o tym pamiętają!!!!..... gdzie jest pomoc dla niepełnosprawnych???? od stycznia pobieracie daninę solidarnościową , a zasiłek pielęgnacyjny z ZUS od marca wzrósł o 6,17 zł.

 • stachkaz47

  Oceniono 23 razy 15

  Znany kobieciarz i znawca kobiet wie gdzie uderzyć.
  Może się jeszcze ożeni .

 • polakadam

  Oceniono 22 razy 14

  I oni chcą trafić do młodych ględząc o katolickich wartościach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX