Asystent Kaczyńskiego zarabia jak poseł. Teraz będzie także wicerzecznikiem PiS

Radosław Fogiel, szef biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego, w ostatnim roku zarabiał prawie 10 tys. zł miesięcznie. To prawie tyle, co poseł - pisze "Super Express". Asystent i radny mazowieckiego sejmiku od niedawna pełni nową funkcję.
Zobacz wideo

Radosław Fogiel w 2015 r. bez powodzenia ubiegał się o mandat posła. Jednak pomimo tego jako szef biura i asystent Jarosława Kaczyńskiego zarabia prawie tyle, co parlamentarzysta – opisuje „Super Express”. 

Z oświadczenia majątkowego, które Fogiel składa jako radny mazowieckiego sejmiku, wynika, że na podstawie umowy o pracę zarabiał w ub.r. średnio 9,6 tys. zł miesięcznie. Przeciętne uposażenie posła wraz z dietą to 10,5 tys. zł. Ponadto Fogiel zarabia jeszcze ponad 2 tys. zł miesięcznie jako radny. W sumie na podstawie dwóch umów o pracę zarobił w 2018 r. 115 tys. zł, a w związku z pełnieniem czynności radnego – 30 tys. zł.

Teraz będzie pełnił jeszcze jedną funkcję. W tym tygodniu Beatę Mazurek (wybraną do Parlamentu Europejskiego) zastąpiła na stanowisku rzeczniczki partii Anita Czerwińska. Fogiel będzie jej zastępcą, czyli wicerzecznikiem PiS.

Fogiel, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, został działaczem PiS w wieku 19 lat, a od 2014 r. jest radnym mazowieckiego sejmiku. 

Więcej o: