Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę. Za naruszenie dóbr osobistych

Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę, posła Platformy Obywatelskiej. Twierdzi, że naruszył jego dobra osobiste pytaniami o rolę w spółce Srebrna.

O pozwie skierowanym przeciwko Krzysztofowi Brejzie poinformowała na Twitterze jego żona, Dorota Brejza, która będzie też reprezentować posła Platformy Obywatelskiej w sądzie. Pozew dotyczy publicznie zadawanych przez Brejzę pytań dotyczących roli prezesa Prawa i Sprawiedliwości w spółce Srebrna po ujawnieniu tzw. taśm Kaczyńskiego.

Brejza pozwany przez Kaczyńskiego. Naruszenie dóbr osobistych

W pozwie czytamy, że zdaniem Kaczyńskiego Brejza mógł złożyć zawiadomienie do prokuratury, ale nie powinien organizować konferencji prasowych i "nagłaśniać takich wydarzeń". Pełnomocnicy prezesa PiS twierdzą, że publicznie zadawane pytania w tej sprawie naruszyło jego dobra osobiste.

"Oho! Robi się ciekawie! J. Kaczyński w pozwie przeciwko Krzysztofowi Brejzie nie odbiera mu prawa do kierowania zawiadomień do prokuratury. Ale jednocześnie ocenia, że niedopuszczalne jest nagłaśnianie tego i informowanie opinii publicznej" - napisała Dorota Brejza na Twitterze.

W kolejnym wpisie dodała:  "Ten sam człowiek, który swoich oponentów wyzywa od zdradzieckich mord, kanalii, zarzuca udział w śmierci brata, mówi o ojkofobach i elementach animalnych. Jego uraża pytanie".

Żona posła PO zamieściła na Twitterze również fragment pozwu od Jarosława Kaczyńskiego. 

Nikt nie odbiera pozwanemu prawa do kierowania do prokuratury nawet najbardziej niemądrych, niedorzecznych interpretacji karnoprawnych w ramach zawiadomienia o przestępstwie i na forum postępowania karnego
Natomiast składanie zawiadomień do prokuratury (a pozwany nawet poprzedził złożenie konferencją i ulotkami) nie uprawnia do jednoczesnego nagłaśniania takich wydarzeń i publicznej prezentacji zawiadomień lub informacji o zawiadomieniach. W żadnym razie nie można tego usprawiedliwiać "sprawozdawczością" z działalności publicznej

- czytamy w pozwie prezesa PiS. 

Więcej o:
Komentarze (253)
Jarosław Kaczyński pozwał Krzysztofa Brejzę. Za naruszenie dóbr osobistych
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 90 razy 66

  kaczyński - ty zdradziecka mordo, najgorszy sorcie, elemencie animalny - jesteś kłamcą, oszczercą, manipulantem i zawsze stałeś tam gdzie stało ZOMO !!!!

 • jan.w2

  Oceniono 77 razy 59

  Szczerbata Balbina ma jakieś dobra? Przecież nie ma nawet konta w banku.

 • polakadam

  Oceniono 57 razy 49

  No i ziobrowa prokuratura ma zgryz. Jak tu prowadzić śledztwo żeby pokazać że naczelnik się myli i jednocześnie nie narazić się na wywalenie z pracy. Takiej demokracji dożyliśmy.
  A swoją drogą to Brejza robi dobrą robotę. Już wiele rzeczy na pisorów powyciągał na światło dzienne.

 • c.t.k

  Oceniono 66 razy 48

  W jakimś trybie go pozwał, czy też bez trybu, na zasadzie: ja tu teraz, k...., rządzę!

 • mappi123

  Oceniono 65 razy 45

  nie odbiera prawa do zawiadomienia prokuratury, a później prezespan powie, że nie widzi sensu, żeby go przesłuchiwać ... jajcarz, chciałby żeby jego krętactwa nie oglądały światła dziennego - taki wolski "kryształ"

 • krynolinka

  Oceniono 84 razy 40

  Opinia społeczna i niezależne media to pięta Achillesowa pana prezesa. Działa on według zasady "tylko nie mów nikomu". Samto lubi histerycznie ryja drzeć z największymi obelgami pod adresem każdego.

 • zd46

  Oceniono 54 razy 38

  W szkole, jak nauczycielka zadaje pytanie uczniowi on powinien odpowiedzieć a jeśli nie, dostaje pałę. Panie Kaczyński a pan powinien zwyczajnie, PUBLICZNIE ODPOWIEDZIEĆ a nie udawać "araba lub głuchoniemego" i lekceważyć opinię publiczną. Nikt pana nie pyta, jakie pan nosi gacie. Nie jest pan żadnym majestatem ani bożkiem, choć kler w sposób bałwochwalczy oddaje panu cześć i to NIENALEŻNĄ i grzeszną. Co do prokuratury, to ona jest pana prywatą, panie Kaczyński i znamy standardową odpowiedź "umarzamy nie widzimy szkodliwości społecznej a ponadto pan prezes cierpi na kolanko i pomroczność jasną". Natomiast opinia publiczna jest podzielona i nie jest ani pana ani nasza, są zwolennicy pana i przeciwnicy. Pan też oskarżając opozycję powinien złożyć doniesienia do prokuratury a nie "hasać po kaczym wybiegu" OPLUWAJĄC po "spedo-konwencjach" nas, pana przeciwników. Leje pan fekalia wg zasady: „na pewno coś przylgnie” i to pan ZDEMOLOWAŁ polskie społeczeństwo, polskie rodziny i ich powiazania bratersko-koleżeńskie, panie Kaczyński: „KTO SIEJE WIATR TEN ZBIERA BURZE”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX