Niechciany mandat Elżbiety Kruk. Kolejny polityk PiS nie chce zostać posłem

"W wyniku głębokich przemyśleń i konsultacji podpisałem stosowne oświadczenie, z którego wynika, że nie przyjmuję mandatu posła na Sejm RP" - poinformował radny województwa lubelskiego Marek Wojciechowski. Polityk miał zająć miejsce w sejmowej ławie zwolnione przez Elżbietę Kruk, która odniosła sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Wojciechowski nie jest pierwszą osobą, która nie chce objąć mandatu zwolnionego przez Elżbietę Kruk. Wcześniej zrezygnował z niego Grzegorz Muszyński. Polityk od miejsca w sejmowych ławach wolał pozostać wiceprezesem państwowej spółki PFR Nieruchomości, w której odpowiada za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

Radny podejmuje przemyślaną decyzję

W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu Wojciechowski przekonuje, że chce uszanować wybór Polaków, którzy powierzyli mu mandat radnego, nie zaś parlamentarzysty.
 
"W wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie zostałem wybrany w pierwszej kolejności posłem na Sejm RP, zaś w ostatnich wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem wybierając radnym województwa lubelskiego z wynikiem blisko 15 tysięcy głosów. Szanując ten wybór czuję się w obowiązku reprezentować Was w Sejmiku Województwa Lubelskiego, zgodnie z Waszą decyzją" - pisze polityk.

Wojciechowski podkreśla, że swoją decyzję podjął "w wyniku głębokich przemyśleń i szerokich konsultacji w imię odpowiedzialności za województwo lubelskie i jego mieszkańców". W wydanym oświadczeniu pisze, że będzie zajmować się pełnieniem funkcji przewodniczącego sejmikowej Komisji Rozwoju Regionalnego i Współpracy Zagranicznej oraz pracy zawodowej na stanowisku zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Mandat radnego mężczyzna będzie sprawował przez cztery najbliższe lata, mandat posła wygasłby zaś najbliższej jesieni.

Kolejną osobą na liście do objęcia mandatu po Elżbiecie Kruk jest wiceprzewodniczący rady powiatu ryckiego Adam Kałaska. Jeszcze nie zdecydował, co zrobi. 

Więcej o:
Komentarze (156)
Niechciany mandat Elżbiety Kruk. Kolejny polityk PiS nie chce zostać posłem
Zaloguj się
 • bombadilwlocie

  Oceniono 109 razy 101

  Nie dziwota. Żeby zastąpić posłankę Kruk, trzeba mieć wątrobę z tytanu.

 • def11

  Oceniono 72 razy 68

  No może znajdzie w końcu się ktoś, kto coś tam coś tam potrafi ? :)

 • roro1000000

  Oceniono 56 razy 52

  Mandat radnego mężczyzna będzie sprawował przez cztery najbliższe lata, mandat posła wygasłby zaś najbliższej jesieni.

  no to taki to jest szacunek

 • Misue Tanaka

  Oceniono 54 razy 50

  Haha, jakiż on szlachetny i dbający o wyborców!. Przekaz brzmi co mi tu pieprzycie o jakimś miejscu w sejmie!,teraz mam głębsze koryto i na dłuższy czas i się mi nie opłaca przenosić na wiejską i to na parę miesięcy.Suweren rozumie!.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 52 razy 44

  Kasa Misiu, kasa.

 • kukimonster-online

  Oceniono 37 razy 31

  koryto+ widocznie za krótkie w tyn wypadku

 • patryk.nijaki

  Oceniono 36 razy 30

  wniosek jest jeden: 3-4 diety poselskie nie warte diet radnego za 4 najbliższe lata i żadne piękne słówka nie zamydla mi oczu.

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 30

  Musi strasznie śmierdzieć to miejsce po tej damie skoro nie ma na nie chętnego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX