Niechciany mandat Elżbiety Kruk. Kolejny polityk PiS nie chce zostać posłem

"W wyniku głębokich przemyśleń i konsultacji podpisałem stosowne oświadczenie, z którego wynika, że nie przyjmuję mandatu posła na Sejm RP" - poinformował radny województwa lubelskiego Marek Wojciechowski. Polityk miał zająć miejsce w sejmowej ławie zwolnione przez Elżbietę Kruk, która odniosła sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Wojciechowski nie jest pierwszą osobą, która nie chce objąć mandatu zwolnionego przez Elżbietę Kruk. Wcześniej zrezygnował z niego Grzegorz Muszyński. Polityk od miejsca w sejmowych ławach wolał pozostać wiceprezesem państwowej spółki PFR Nieruchomości, w której odpowiada za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

Radny podejmuje przemyślaną decyzję

W opublikowanym na Twitterze oświadczeniu Wojciechowski przekonuje, że chce uszanować wybór Polaków, którzy powierzyli mu mandat radnego, nie zaś parlamentarzysty.
 
"W wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie zostałem wybrany w pierwszej kolejności posłem na Sejm RP, zaś w ostatnich wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, obdarzyliście mnie Państwo zaufaniem wybierając radnym województwa lubelskiego z wynikiem blisko 15 tysięcy głosów. Szanując ten wybór czuję się w obowiązku reprezentować Was w Sejmiku Województwa Lubelskiego, zgodnie z Waszą decyzją" - pisze polityk.

Wojciechowski podkreśla, że swoją decyzję podjął "w wyniku głębokich przemyśleń i szerokich konsultacji w imię odpowiedzialności za województwo lubelskie i jego mieszkańców". W wydanym oświadczeniu pisze, że będzie zajmować się pełnieniem funkcji przewodniczącego sejmikowej Komisji Rozwoju Regionalnego i Współpracy Zagranicznej oraz pracy zawodowej na stanowisku zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Mandat radnego mężczyzna będzie sprawował przez cztery najbliższe lata, mandat posła wygasłby zaś najbliższej jesieni.

Kolejną osobą na liście do objęcia mandatu po Elżbiecie Kruk jest wiceprzewodniczący rady powiatu ryckiego Adam Kałaska. Jeszcze nie zdecydował, co zrobi. 

Więcej o: