Za kilka dni premiera książki o aferze podsłuchowej. "Falenta nie był najważniejszym elementem"

W poniedziałek 17 czerwca ma ukazać się książka dotycząca afery podsłuchowej, będąca rezultatem wielomiesięcznego śledztwa. Jej autor jest na razie nieznany, wydawca ma ujawnić szczegóły w środę. - Z książki wynika, że Marek Falenta nie był najważniejszym elementem. Ważnym, ale nie najważniejszym - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Marcin Celiński, współzałożyciel wydawnictwa Arbitror.
Zobacz wideo

Biznesmen Marek Falenta w ubiegłym tygodniu został przetransportowany do jednego z warszawskich aresztów śledczych. Trafił do celi przejściowej, gdzie w najbliższym czasie wykonane zostaną badania lekarskie. Komisja penitencjarna zadecyduje potem, do którego zakładu karnego trafi.

Marek Falenta został zatrzymany w Walencji w Hiszpanii na początku kwietnia. Biznesmen był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Na początku lutego nie stawił się w zakładzie karnym, aby odbyć karę pozbawienia wolności. W poniedziałek jednak okazało się, że napisał do prezydenta Andrzeja Dudy list, w którym domaga się ułaskawienia. 

Za zlecenie nagrywania rozmów polityków m.in. Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w warszawskich restauracjach Marek Falenta został prawomocnie skazany w styczniu 2017 roku na 2,5 roku więzienia. 

Czytaj więcej: Zbigniew Ziobro skomentował wniosek Marka Falenty. "Wymyśla historie w desperacji"

Marek Falenta. Afera podsłuchowa

Wkrótce na jaw mogą wyjść kolejne fakty dotyczące Marka Falenty i afery podsłuchowej. 17 czerwca ukaże się książka na ten temat. Jej wydawcą jest firma Arbitror, która opublikowała również m.in. książkę Tomasza Piątka “Macierewicz i jego tajemnice”.

Jak mówił w rozmowie z Gazeta.pl współzałożyciel wydawnictwa Marcin Celiński, będzie to "książka śledcza dotycząca całej afery podsłuchowej". - Z książki wynika, że Marek Falenta nie był najważniejszym elementem. Ważnym, ale nie najważniejszym - mówi.

W książce nie będzie rozmów z Markiem Falentą. Autor, którego wydawnictwo na razie nie ujawnia, zgromadził za to dokumenty, przeprowadził wywiady m.in. z pracownikami służb i z politykami. Pozycja będzie miała ok. 240 stron.

- W normalnych, demokratycznych warunkach informacje zawarte w tej książce wywołałyby wielkie zamieszanie. Jak będzie w Polsce, nie wiem - mówi Marcin Celiński.

Szczegóły dotyczące premiery książki mają zostać ujawnione w środę.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (111)
Za kilka dni premiera książki o aferze podsłuchowej. "Falenta nie był najważniejszym elementem"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 41

  Wszystkie elementy podsłuchowiska układają się w logiczną całość. Pisiorki będziecie siedzieć!!!

 • viaac

  Oceniono 47 razy 39

  "W normalnych, demokratycznych warunkach informacje zawarte w tej książce wywołałyby wielkie zamieszanie. Jak będzie w Polsce, nie wiem - mówi Marcin Celiński."

  Zależy kogo miałyby dotyczyć te informacje. Bo np. cały PiS jest z teflonu i nic nie przywiera.

 • chi-neng

  Oceniono 32 razy 30

  "Najwazniejsza osoba" jest oczywiscie ZLECENIOZNAWCA, ktorym jest nam wszystkim znany, jako ZWYKLY POSEL, ktoremu to zlecenie dalo instrument, majacy pomoc mu w obaleniu i przejeciu wladzy: Oczywsicie z rownoleglym praniem mozgow czesci rodzin ofiar katastrofy samolotowej, do ktorej sam, wraz z bratem i ich przydupasami doprowadzili, praniem mozgow wlasnego elektoratu i czesci spoleczenstwa, urojonym zamachem/ morderstwem smolenskim, jak to ON I SZALONY ANTEK Z ZESPOLAMI KRETYNOW POZUJACYCH NA NAUKOWCOW, OKRESLILI I POSTANOWILI.

 • ks.pedofil

  Oceniono 32 razy 28

  Za 500+ Polacy beda zrec gowno. Za 600 wymorduja przeciwnikow pis nawet w najblizszej rodzinie. Taki narod. Nie ma sie co dziwic ,ze podczas ikupacji sprzedawali Zydow lub ich mordowali. Tam bylo wiecej niz 500+. Konkluzja jest taka, ze nawet gdyby Kaczynski okazal sie ojcem Putina nic by to nie zmienilo. Ksiazka, film nic nie zmienia.

 • ps11111ps

  Oceniono 27 razy 27

  Czy Mabzdrurek jak zwykle podsumuje że książka świadczy o krystalicznej uczciwości prezesa? TVP to przekaże dalej?
  A wierni słuchacze wsi i miasteczek wysłuchają i uwierzą?

 • ziggybam

  Oceniono 27 razy 25

  Drogi Falento, jedyne wyjście żeby przeżyć pisowskiego seryjnego samobójcę to zacząć sypać do mediów pisowskich dygnitarzy i czekać na ułaskawienie przez prezydenta. Prezydenta Tuska.

 • acototak

  Oceniono 22 razy 22

  Żeby się tylko biedak nie przeziębił, bo o zapalenie płuc nietrudno.

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 21

  A skutek tej książki będzie ŻADEN, czyli TAKI SAM, jak książek o Macierewiczu, opowieści ofiary księdza Jankowskiego, wyprowadzania pieniędzy ze SKOK-ów, stodoły Szyszki, "Sprawy Belfingera", czy wcześniej Spółki Srebrna i uwłaszczeniu się ich na majątku RSW Prasa.
  Bo psy szczekają, a karawana idzie dalej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX