Prof. Antoni Dudek w Gazeta.pl: PiS stał się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

- Gdyby główną siłą opozycyjną nie była partia, która też przez 8 lat rządziła, to nie słyszałaby cały czas "a wyście w tej sprawie też nic nie zrobili" - stwierdził prof. Antoni Dudek w Przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl.

Gościem Przedpołudniowej rozmowy Gazeta.pl był prof. Antoni Dudek, który odniósł się m.in. do zwycięstwa PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- PiS stał się potężniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Stało się to głównie z powodu sytuacji gospodarczej, (...) ale opozycja małą cegiełkę swoją bezsensowną taktyką przez te 4 lata przyłożyła - stwierdził. - Mówienie Polakom, że mamy dzisiaj rządy niedemokratyczne, było używaniem języka, mówiąc wprost, kompletnie odklejonego od realiów i to się mści, dlatego że jak kiedyś się w Polsce pojawią rzeczywiście prawdziwe tendencje autorytarne, to nikt już nie będzie opozycji słuchał w tej sprawie - zauważył.

Podkreślił również, że Platforma Obywatelska ma problem z wiarygodnością. - (...) gdyby główną siłą opozycyjną nie była partia, która też przez 8 lat rządziła, to nie słyszałaby cały czas "a wyście w tej sprawie też nic nie zrobili". Wobec tego politycy Platformy są często bezradni, bo takie są fakty - powiedział.

Prof. Antoni Dudek podzielił się również swoimi refleksjami na temat potencjalnego startu Donalda Tuska w wyborach prezydenckich w 2020 roku, a także na temat propagandy Telewizji Publicznej i jej wpływu na wynik majowych wyborów.

Zobacz wideo
Więcej o: