Zbigniew Ziobro skomentował wniosek Marka Falenty. "Wymyśla historie w desperacji"

Zbigniew Ziobro jest zdania, że Marek Falenta "wymyśla historie" na temat swoich rzekomych mocodawców, których miałby ujawnić, jeśli nie zostanie ułaskawiony przez prezydenta. - Gdyby to, co mówi, było prawdą, z pewnością podzieliłby się tym przed sądem - ocenił minister sprawiedliwości.
Zobacz wideo

"Rzeczpospolita" opublikowała fragmenty wniosku o ułaskawienie, który biznesmen Marek Falenta skierował do prezydenta Andrzeja Dudy. Skazany za aferę podsłuchową Falenta twierdzi, że został "oszukany" przez Prawo i Sprawiedliwość, a działacze partii mieli obiecywać mu "wiele korzyści i łupów politycznych".

"W hiszpańskim więzieniu 'gnije' człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście" - napisał Marek Falenta do Andrzeja Dudy. Jak informuje "Rzeczpospolita", Falenta zapowiada, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, "ujawni zleceniodawców i wszystkie szczegóły".

Ziobro: Falenta jest w desperacji

Sprawę skomentował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem Falenta jest "w desperacji" i dlatego "wymyśla historie, łudząc się, że może to uchronić go od odpowiedzialności". - Miał tysiąc okazji więcej, by powiedzieć, kto za nim stał. Mogłoby mu to pomóc w jego doli, bo przecież był oskarżony przez sąd, do końca twierdził, że to nie on - mówił Ziobro. - Gdyby to, co mówi, było prawdą, z pewnością podzieliłby się tym przed sądem, ponieważ mógłby liczyć wówczas na nadzwyczajne złagodzenie kary - dodał.

Minister zaznaczył, że dotychczasowe wnioski o ułaskawienie "zostawiał w szufladzie", bo nie widział podstaw do ich uwzględnienia. 

Więcej o:
Komentarze (193)
Zbigniew Ziobro skomentował wniosek Marka Falenty. "Wymyśla historie w desperacji"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 79 razy 75

  W DESPERACJI to jedna łajza laptopa utopiła, przerażona po śmierci Blidy.

 • def11

  Oceniono 57 razy 55

  Panie Ziobro "mógł powiedzieć przed sądem", ale nie powiedział, deal z wami zawarł i liczył na obiecane korzyści, dla idei nagrywał i taśmy wam przekazał ?!
  Ja wiem, że w nawyk wam weszło robienie głupa z "ciemnego luda", a gdy nie działa, wyciągacie pincet i działa :)

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 51 razy 49

  Gdyby Falenta mówił o opozycji to byłaby to prawda, a że mówi o pisie to są to kłamstwa i próba obrony. Jednego możemy być pewni, że pisowska prokuratura niczego nie wyjaśni.

 • ajax333

  Oceniono 37 razy 35

  Prokurator bez śledztwa już orzekł , że nie ma sprawy. Tak wygląda państwo prawa PiS.

 • def11

  Oceniono 28 razy 28

  Panie Ziobro, awansowana przez pana prokurator przed sądem domagała się dla Falenty 1,5 roku w zawiasach, sąd wydał wyrok 2,5 roku więzienia. Od początku chroniliście Falentę.

 • nemo1946

  Oceniono 30 razy 28

  Jak już pan zaprzecza...to coś w tym jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX