Sondaż prezydencki. Duża przewaga Andrzeja Dudy nad Donaldem Tuskiem

W najnowszym sondażu prezydenckim Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem wyborców. Na drugim miejscu uplasował się Donald Tusk, jednak były premier ma o ponad 10 procent mniejsze poparcie.

Najnowszy sondaż prezydencki zlecony został przez portal wPolityce.pl. Z badania przeprowadzonego przez Social Changes w dniach 31 maja - 5 czerwca wynika, że zdecydowanym faworytem w nadchodzących wyborach jest prezydent Andrzej Duda

Sondaż prezydencki: Duża przewaga Andrzeja Dudy. Jeszcze większa liczba osób niezdecydowanych

Na obecnego prezydenta zagłosować chce 29,7 procent badanych. Na drugim miejscu znalazł się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, na którego swój głos oddałoby 17,3 procent ankietowanych. Na kolejnym miejscu uplasował się lider partii Wiosna Robert Biedroń, którego popiera 6,6 procent wyborców.

Na dalszych miejscach znaleźli się m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (3,4 procent), wybrany z list Konfederacji do europarlamentu Grzegorz Braun (2,4 procent), prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (2,2 procent), liderka Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbara Nowacka (1,8 procent), prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke (1,3 procent)  i wybrany do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej Bartosz Arłukowicz (1,1 procent). Z sondażu wynika także, że aż 32,8 procent badanych nie chciało wskazać żadnego z zaproponowanych w badaniu kandydatów. 

Warto jednak tutaj podkreślić, że jak podaje serwis oko.press.pl Social Changes "nie jest zrzeszona w żadnej organizacji ośrodków badawczych, w tym najważniejszej w Polsce, czyli OFBOR (Organizacja Firm Badania Opinii i Rynku)".

Według ostatnich sondaży Andrzej Duda jest zdecydowanym faworytem w wyborach prezydenckich 

Z kolei według majowego sondażu prezydenckiego zleconego dla "Gazety Wyborczej", portalu Gazeta.pl i TOK FM w pierwszej turze wyborów Andrzej Duda uzyskałby 41 procent głosów, a Donald Tusk 27 procent. Obecny prezydent wygrałby z byłym premierem w drugiej turze z przewagą 11 procent głosów.

Ostatnie sondaże nie są zbyt optymistyczne dla przewodniczącego Rady Europejskiej, który w niektórych sondażach prezydenckich z 2017 roku pokonywał Andrzeja Dudę. W ostatnich ankietach widać jednak zdecydowaną przewagą obecnego prezydenta. Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jest różnie odbierany przez wyborców. Zdaniem 35 procent badanych udział byłego premiera w kampanii wyborczej do Sejmu zwiększy udział Koalicji Obywatelskiej na wygraną. Jednak aż 36 procent badanych sądzi, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nic nie zmieni lub nawet zaszkodzi opozycji (17 procent badanych).

Więcej o:
Komentarze (142)
Sondaż prezydencki. Ponad 10 procent przewagi Andrzeja Dudy nad Donaldem Tuskiem
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 42 razy 26

  30 procent głosów na ŁAMIĄCEGO KONSTYTUCJĘ PRZESTĘPCĘ... Zgroza!

 • pan.szklanka

  Oceniono 33 razy 19

  Polak nie lubi wybierać lepszych od siebie, dlatego Duda zawsze będzie przed Tuskiem.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 32 razy 18

  PiSio-ruskie trolle. Goebbels jest z was dumny.
  10 lat plucia na Tuska zaczyna dawać efekt. Budyń w gaciach.

 • zgred151

  Oceniono 29 razy 15

  Polak przed i po szkodzie glupi .

 • srv14

  Oceniono 20 razy 12

  Czy oni robiąc ten sondaż dzwonią cały czas do tych samych wcześniej wyselekcjonowanych i sprawdzonych osób?

 • tinorossi

  Oceniono 16 razy 12

  Prawie 30% na obecnego prezydenta to sporo. Zastanawiam się dlaczego tak dużo , czym sobie na taki wynik zasluzył ? Nie dostrzegam powodow .

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 18 razy 12

  Bo on tak pięknie klęczy na każdej mszy, na każdym nabożeństwie i jest zawsze wierny Prezesowi i zawsze wynosi dobro Partii nad dobro Polski - jak na niego sóweren ma nie głosować.
  I co chłop z tego ma? Tyle co na nartach pojeździ se, trochę pozwiedza świat za darmoszkę, ale przecież nawet nie ma tam all inclusive bo jakby zdrowo popił to lewaki by wyły i donosiły do tego gniazda Lewactwa, bijo i tych cyklistów w Brukseli!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX